Як заводити нові знайомства та будувати зв'язки — поради від психологині Наталії Підлісної

Наталя Підлісна. Фото: kanaldom.tv

Вміти налагоджувати ділові та особисті зв'язки, знаходити корисні знайомства — це мистецтво. Як його осягнути, а також що треба і чого не треба робити, аби нові знайомства були корисними та приємними, розповідає психологиня Наталя Підлісна в ефірі "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський 

— Чи є якісь загальні правила для інтровертів та екстравертів аби почати знайомство? 

— Вміти налагоджувати ділові та особисті зв'язки, знаходити корисні знайомства — це мистецтво. У інтровертів та екстравертів в цьому різні можливості. Не всі люди отримують насолоду від нових знайомств, для багатьох це справжнє випробування. Але є соціальні мережі, тож інтроверти можуть використовувати їх, щоб не втомлюватися від очного спілкування. Вони також можуть користуватися короткими бесідами замість довгих розмов. Інтроверти — дуже хороші слухачі, це треба використовувати. А ще інтроверт з екстравертом можуть зробити команду, щоб заводити нові знайомства. Інтроверт повністю фокусується на завданні і шукає найбільш раціональні рішення, контакти, дізнається усе про необхідних людей. А екстраверт ходить до них спілкуватися. За кожним екстравертом завжди стоїть інтроверт і його аналіз нового оточення. Усім інтровертам я рекомендую почитати книгу "Нетворкінг для інтровертів" Девори Зак. Вона сама інтроверт.

— Що треба і чого не треба робити, аби нові знайомства були корисними та приємними?

— Не треба бути нав'язливими або просити допомогу, не встановивши міцні зв'язки. Не треба перебільшувати власні можливості, знання, досвід чи намагатися представити себе у кращому вигляді, ніж ви є. Не треба брати в борг у нових знайомих або позичати їм гроші. 

Треба говорити про себе, але пам'ятати, що ви представляєте інтереси людей, схожих на вас. Треба вміти пропонувати свої послуги, як внесок в перспективну співпрацю. Варто шанобливо і уважно ставитися до людей, говорити їм, як цікаво і корисно вам було почути їхню думку. Рекомендую вітати людей з Днем народження — це чудова нагода порозумітися. Якщо ви переїхали в нове місто, більше питайте у місцевих про традиції громади, в яку ви хочете влитися. 

— Наскільки складно заводити знайомства людям поважного віку? Молодим це легше це вдається?

Людині поважного віку дуже важко заводити нові зв'язки. Саме через це вони відмовляються виїжджати зі своїх міст, навіть попри обстріли. Але у людей такого віку є перевага — це їх життєвий досвід. Вони можуть бути корисними новим знайомим, треба лише зробити перелік своїх навичок і досягнень, того, що можна запропонувати іншим. Не бійтеся пропонувати цю допомогу, адже, згідно з дослідженнями, незнайомим людям поважного віку довіряють у п'ять разів більше, ніж молодим незнайомцям. А нові знайомства важливі в будь-якому віці. 

Читайте також: Як спілкуватися з людьми, які були в полоні та окупації — поради від психологині Наталії Підлісної

Прямий ефір