Як українські переселенці живуть і працюють у Литві

В Литве. Фото: kanaldom.tv

Ця балтійська держава вже прийняла понад 50 000 українців і надає їм можливість розвиватися, безпечно жити та легально працювати. Про те, як влаштувалися переселенці з України у Литві, дивіться у сюжеті "Ранок Вдома".

Саме в столиці Литви відкрився перший в Євросоюзі Центр для вимушених переселенців з України. Сюди приходять на майстер-класи, вивчити англійську та литовську мови, по психологічну допомогу. Тут навіть провела випускний одна з евакуйованих харківських шкіл. Загалом понад 2000 людей відвідали цей заклад від початку його відкриття у червні. 

Більшість з українців у Литві отримали статус тимчасового захисту, який дозволяє легально працевлаштуватися. Його можна отримати одразу після візиту до міграційної служби. Після цього вже можна йти до роботодавця та влаштуватися на роботу, жодних додаткових дозволів не потрібно. 

Багато українців, які знайшли прихисток у Литві, вже працюють. Вакансії можна переглянути на спеціальних сайтах. Деякі пропозиції мають жовто-блакитну позначку — тут готові брати українців. Працевлаштуванню сприяє і місцева біржа праці. Претендувати на високооплачувану посаду нашим співвітчизникам непросто, адже необхідне знання державної мови. 

Харків'янці Олександрі Мирошниченко з пошуком роботи допомогли соцмережі. Дівчина евакуювалася до Литви, адже тут уже жила її подруга. Зараз Олександра орендує квартиру на заході країни, в місті Клайпеда. 

"Я знайшла салон краси в оголошенні. Коли подзвонила, мені сказали: "Приходьте, ми вам допоможемо і все покажемо". Тут я поринула у б'юті-сферу — брови, вії. Я і раніше займалася цим, але тут розпочала інший вид діяльності — перманентний макіяж", — розповідає Олександра.

Першими клієнтами дівчини були переважно українки, проте зараз до неї частіше приходять місцеві красуні.  

Більше про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір