Як українцям повернутися з Казахстану додому — деталі від МЗС

МЗС України. Фото: ukranews.com

Міжнародне авіасполучення зі столицею Республіки Казахстан — містом Нур-Султан — станом на сьогодні, 11 січня, повністю відновлене, за винятком деяких рейсів європейських авіакомпаній. На четвер, 13 січня, та неділю, 16 січня, заплановані регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися українські громадяни. Про це в коментарі телеканалу "Дом" повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

За його словами, близько 150 громадян звернулися до українського посольства по допомогу в поверненні на батьківщину.

"Водночас у зв’язку із поступовою стабілізацією безпекової ситуації частина співвітчизників повідомляє про зміни своїх планів і вирішує залишатися на території Казахстану", — розповів речник МЗС.

Українці, які хочуть вилетіти, найближчими днями можуть скористатися авіарейсами з Нур-Султану. Окрім того, відновлюється транспортне сполучення, зокрема залізничне, між великими казахстанськими містами.

"Українське посольство домовилося із Казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які висловлять бажання прибути до Нур-Султана для подальшого вильоту до Києва. Дипломати також домовилися із авіакомпанією Air Astana про можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси із Алмати на нові рейси із Нур-Султана. Рекомендуємо українцям, які воліють скористатися цією опцією, завчасно перевіряти наявність місць і дати рейсів із Нур-Султана", — зазначив Ніколенко.

Щодо аеропорту Астани, то, за інформацією казахстанської сторони, він також готовий до відновлення повноцінної роботи. Про точний час відкриття аеропорту буде повідомлено додатково.

У МЗС України повідомили, що українців немає серед постраждалих або затриманих під час останніх подій в Казахстані.

У міністерстві запевняють, що Посольство України підтримує регулярний зв'язок із громадянами, продовжуватиме надавати їм консульську допомогу та інформувати про можливі шляхи виїзду з країни. Також повідомляється, що МЗС взаємодіє із казахстанською владою та урядами іноземних держав задля захисту інтересів українців у Казахстані.

Читайте також: Переворот у Казахстані здійснив Токаєв, а не Путін, — Пономарьов

Нагадаємо, в Казахстані після стрибка цін на зріджений газ із 2 січня тривають масові протести, які переросли у зіткнення з силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. На думку опозиції, причина протестів — невдоволення владою, а підвищення цін стало останньою краплею.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв із 5 січня запровадив у країні режим надзвичайного стану.

Також 5 січня Токаєв звернувся за допомогою до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. Відповідно до рішення Ради колективної безпеки ОДКБ, в Казахстан направлені військові сили, основу яких становлять підрозділи Російської Федерації.

Операцію ОДКБ очолив командувач Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковник Андрій Сердюков. Він брав активну участь в окупації українського Криму Росією у 2014 році. Також до Казахстану перекинуто військові підрозділи РФ, які брали участь в агресії проти України.


Усі новини про протести у Казахстані читайте тут

Медіа-партнери
Прямий ефір