Як у світі сприймають Зеленського: книги про президента України

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

"Черчилль у футболці". Так називають президента України Володимира Зеленського за кордоном. У сюжеті "Ранку Вдома" розповіли, як сприймають нашого президента у світі, та які книги про Зеленського — найпопулярніші.

Щонайменше 5 збірок з промовами Володимира Зеленського та 16 біографічних книг про президента різними мовами. Нині у будь-якій книгарні світу можна побачити видання про лідера України. Одними з перших промову Володимира Зеленського переклали й випустили французи. У збірку "За Україну" ввійшло 23 промови. Всі прибутки від продажів французькі видавці адресують на підтримку народу України.

Збірку промов "ЗеленськийМи так віримо" видали у Тайвані спільно з українським видавництвом. Тайванці вже зробили передзамовлення на 10 тисяч примірників. Кошти отримані від продажу планують переказати на підтримку видавничої галузі в Україні.

Восени збірку промов Зеленського видали й у Великій Британії "Послання з України". Її опублікувала компанія Hutchinson Heinemann. До книги увійшли 16 промов, починаючи з 2019 року. Для друку їх обирав президент України особисто. Крім паперового варіанту буде ще аудіоверсія та електронна книга. Усі доходи від продажів збірки британці перераховують в Україну.

Біографію Зеленського найчастіше пишуть автори з Великої Британії та США. Замовити ці біографічні книги можна, наприклад, на сайті найбільшого онлайн-магазину Amazon.

Книгу про Зеленського видав цього року й австралійський журналіст Ендрю Урбан. Бестселер під назвою "Зеленський: неочевидний український герой, що кинув виклик Путіну та об'єднав світ" нині на вітрині мало не кожної книжкової крамниці у США.

"Коли мені зателефонував мій літературний агент і запропонував написати книгу про Зеленського, я погодився, не роздумуючи", — пригадує публіцист Ендрю Урбан.

Автор книги звертає увагу читачів на секрет успішної стратегії українського президента. Зеленський говорить напряму до людей. З цієї причини його порівнюють з Черчиллем, який свого часу користувався радіо, а Володимир Зеленський зараз ефективно використовує соціальні мережі.

На думку Ендрю Урбана, головна проблема російського диктатора Путіна у тому, що він недооцінив "колишнього коміка зі сталевим хребтом".

Читайте також: Огляд книг від Дмитра Слівного: політична література (ВІДЕО)

Прямий ефір