Як у чужій країні знайти саме жінок-волонтерів: інтерв'ю із засновником додатку YesHelp Марком Анджело

Марк Анджело. Фото: kanaldom.tv

Безліч українських жінок, які тікали від війни, рятуючи дітей та себе, опинилися у чужих країнах, де у них часто не було жодних знайомих. На щастя, у світі сучасних технологій цю проблему можна розв'язати. Компанія YesHelp розробила перший простий і безпечний мобільний застосунок для зв’язку українських жінок, які виїхали за кордон, з волонтерками-жінками з усього світу. Як це працює, розповів співзасновник і директор компанії Марк Анджело у "Ранок Вдома".  

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Чому програма допомагає знайти саме жінок-волонтерів? 

— Коли ми тільки почали розробляти додаток, у першу чергу спілкувалися з українцями, які покинули країну. Це переважно жінки з дітьми. Вони сказали, що найбільш комфортним для них є спілкування з особою тієї ж статі, тобто з жінкою. Навіть у мирний час. А особливо, коли знаходишся в чужій країні, у незвичайних умовах, у стресі, не знаючи мови.

— Як забезпечується конфіденційність і безпека обох сторін у цьому процесі? 

— Щоб усі комунікації були безпечними та надійними, ми звернулися по допомогу до канадської компанії, спеціалізацією якої є цифрова безпека та біометричні верифікації. Переважно клієнтами цієї фірми виступають фінансові установи. Ми скористалися їх технологічними розробками, щоб бути впевненими, що спілкування відбувається зі справжньою людиною, а не з ботом. Бо жінка у новій країні легко може бути ошуканою шахраями чи навіть стати об'єктом викрадення і торгівлі людьми.

— Яку саме допомогу можуть отримати жінки за допомогою вашого додатку?

— Можна знайти варіанти притулку, варіанти та джерела отримання гуманітарної допомоги тощо. У додатку є можливість обрати, якої саме допомоги потребує людина, і від кого є можливість її отримати.

— В яких країнах наразі доступні послуги застосунку?

— Застосунок доступний в App Store та Google Play у більш ніж у 60 країнах. Найбільша активність зафіксована у Європі та Північній Америці.

— Чи є функції, що зараз в процесі розробки?

— Під час розробки застосунку ми збирали інформацію щодо найбільш розповсюджених запитів від тимчасово переміщених осіб. Головні питання стосувалися додаткової допомоги, тобто не лише з житлом та гуманітаркою. Наприклад, були запити щодо медичної допомоги, психологічної підтримки тощо. Нам було над чим поміркувати, щоб розширити можливості застосунку.

— Чи можуть використовувати застосунок українки, які поки не володіють мовою країни, в яку вони прибули?

— Ми побудували застосунок завдяки технології розумного перекладу від штучного інтелекту. Наявність перекладу була однією з ключових умов створення нашого додатку.

— Як формували базу волонтерів? 

— Волонтерська база будується з користувачів, які заповнюють спеціальну анкету, вказуючи місце свого перебування. Ми намагаємось залучати людей з різних країн, де, як ми бачимо, перебувають українки. 

— Чому ви вирішили докласти таких зусиль та витратити час на допомогу українським жінкам і дітям?

— Я засновник ІТ-фірми у Канаді. Близько 80% моїх працівників родом з України, і зараз третина людей, які займаються додатком, — з України. Коли розпочалася війна, ми усією командою трохи призупинили комерційну активність і зосередилися на благодійності. Це було важливіше для усіх нас.

Читайте також: Одягни жінку-воїна і вона врятує світ: волонтери показали процес створення форми для захисниць України

Медіа-партнери
Прямий ефір