Як довго триватимуть бої за Сєвєродонецьк і чи вдасться окупантам захопити Лисичанськ — прогноз експерта

Наслідки обстрілів на Луганщині. Фото: Facebook/Сергій Гайдай

Російська армія має на меті повністю захопити Луганську область орієнтовно до 26 червня. У Сєвєродонецьку точаться бої, під загрозою наступу — Лисичанськ. Однак у такі короткі терміни захопити місто окупантам не вдасться. Таку думку сьогодні, 23 червня, озвучив військовий оглядач Денис Попович в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"До 26 червня захопити Лисичанськ абсолютно неможливо, тому що вони зараз знаходяться на підступах до міста, а ми пам'ятаємо, скільки часу в армії РФ зайняла спроба захоплення Сєвєродонецька, яка досі не увінчалася успіхом. Тому говорити про такі терміни щодо Лисичанська, я думаю, було б вкрай необачно", — сказав Попович.

Експерт вважає, що говорити про те, що росіяни спроможні захопити Лисичанськ, ще дуже передчасно.

"Я припускаю, якщо вони спробують розпочати спробу захоплення Лисичанська, це у них займе не менше, ніж щодо Сєвєродонецька, а може й більше, враховуючи географічне розташування цього міста", — сказав він.

Що стосується Сєвєродонецька, то, за словами Поповича, зараз спрогнозувати, як розвиватимуться події, вкрай складно.

"Бої точаться за кожен будинок, за кожну вулицю, і окрема будова може переходити по кілька разів під контроль військових. Думаю, що бої під Сєвєродонецьком і за саме місто ще триватимуть деякий час, тому що все залежить від наказів нашого командування, відійдуть вони від Сєвєродонецька чи ні. Безперервна можливість забезпечення українських військ передбачає, що ми можемо там ще протриматися певний час", — пояснив оглядач.

Нагадаємо, селище Лоскутівка та село Рай-Олександрівка в Луганській області відучора окуповані росіянами. Проте Збройні сили України стримують ворога в Сєвєродонецьку та Сиротиному.

Прямий ефір