Як американська зброя допомагає Україні — оцінки експертів та пересічних громадян (ВІДЕО)

Гаубиця М777. Фото: wikipedia.org

Конгрес США схвалив виділення Україні допомоги у розмірі 40 млрд дол. Ці кошти будуть спрямовані на військову та гуманітарну підтримку України. Відповідне рішення американські законодавці ухвалили у четвер, 19 травня. Законопроєкт підтримали 86 сенаторів, лише 11 висловилися проти. Окрім цього, США нададуть Україні додаткову військову допомогу на 100 млн дол., інформує "Дом".

Точкою неповернення у війні України з Росією стало 9 травня 2022 року. Цього дня президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз — другий за всю історію існування країни. Якщо до повномасштабної війни Сполучені Штати передавали Україні переносні зенітні ракетні комплекси "Стінгер", прилади нічного бачення та аптечки зразка НАТО, то тепер настав час для постачання важкого озброєння. Американські гаубиці М777 вже допомагають Збройним силам України стримувати супротивника.

Лише 3 хвилини потрібно, щоб розвернути М777, 2 хвилини — щоб зібрати для передислокації. Дальність стрільби гаубиці — до 40 км. Це озброєння дозволяє українським військам ефективніше маневрувати на полі бою. Крім того, США вже надали Україні близько 100 бронемашин М113 та Humvee.

"Для української армії зараз головне — всюди зупинити наступ противника, змусити його перейти до оборони і потім завдавати йому масованих ударів з метою вибити його і перейти в контрнаступ. Абсолютно об'єктивна потреба — в артилерії насамперед і бронетанковій техніці для вирішення цих питань. І саме на цьому нині робиться особливий акцент", — коментує військовий експерт Сергій Грабський.

Дуже важливу роль у війні відіграють безпілотники. Америка вже надала Україні понад 120 боєприпасів, дронів-камікадзе Phoenix Ghost. Вони можуть літати вертикально та знищувати середньоброньовані цілі. На озброєння ЗСУ надійшли і 700 безпілотників Switchblade із подібними характеристиками.

"Ми говоримо про посилення нашого угруповання безпілотних літальних апаратів як системи, що дозволяє нам і вести розвідку, і завдавати певних ударів по противнику. І ми успішно використовуємо безпілотники-камікадзе, які дозволяють завдавати противнику раптових та непередбачуваних ударів у глибокому тилу противника, коли він на це не очікує. І це впливає як на систему управління, систему забезпечення, так і на морально-психологічний стан противника", — продовжує Грабський.

Гарантувати безпеку в небі Україні, можливо, також допоможуть. За даними видання The Washington Post, яке посилається на свої джерела, в рамках 40-мільярдної фінансової допомоги від США може передбачатись і передача зенітно-ракетного комплексу "Петріот". Його точність влучення в ціль — понад 95%.

"Зараз і ленд-ліз, і розширення, збільшення тих сум, які нам надаються, дають можливість нам порушувати питання про те, щоб нам поступово постачали сучасні американські системи протиповітряної оборони. У чому особливість "Петріота"? Це справді один із найкращих у світі зенітно-ракетних комплексів, який передбачений для роботи по різних типах повітряних цілей, зокрема по літаках, вертольотах, безпілотниках, так і по ракетах різних типів — і балістичних, і крилатих", — пояснює керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Оскільки західні союзники не закрили небо над Україною, то постачання озброєння, яке може захистити українські міста від ракетних ударів, також допоможе. Таку думку висловлюють мешканці:

  • "Дякую США. Байден, наскільки я знаю, підписав допомогу на 40 млрд, ленд-ліз — це теж допомога. Військове озброєння. Все знаємо і дуже вдячні", — каже житель Києва Олександр.
  • "Допомагають, звичайно. Відправляють усілякі ракетні комплекси, NLAW, "Джавеліни", допомагають. Зі світу по нитці, як кажуть, для перемоги... Вже краще, ніж нічого, в будь-якому разі", — коментує мешканець Харкова Євген.

Згідно з квітневими соцопитуваннями, 73% респондентів у США підтримують постачання озброєння для України. При цьому 42% опитаних американців вважають сьогоднішню допомогу недостатньою.

Читайте також: Яку зброю Захід поставить Україні — огляд

Медіа-партнери
Прямий ефір