Я розуміла, куди я йду: Тетяна Іванова про свою роботу в Тристоронній контактній групі

Татьяна Иванова. Фото: Facebook

У лютому до складу української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі увійшла адвокат Тетяна Іванова. Вона приєдналася до роботи гуманітарної підгрупи ТКГ.

Тетяна — відомий адвокат, до літа 2014 року жила в Донецьку. Але з початком російської агресії була змушена переїхати до Києва, де продовжила свою юридичну практику і суспільну діяльність. У програмі "На самом деле: Донбасс" телеканалу "Дом" Тетяна Іванова поділилася враженнями від першого місяця роботи в ТКГ.

Ведучий програми — Олексій Мацука.

— Тетяно, чесно кажучи, не знаю — вітати вас або співчувати у зв'язку з новою роботою в ТКГ… Якщо говорити про конкретні речі, чи вплинуло на роботу гуманітарної підгрупи загострення на лінії зіткнення?

— Щодо того, "вітати" або "співчувати". Думаю, в цьому випадку не потрібно мене вітати й не потрібно мені співчувати. Я розуміла, куди я йду. Я розуміла, наскільки складно це буде. Єдине, чого я потребую, — це допомоги. Вона нікому не завадить з такою складною роботою.

Що стосується впливу загострення на роботу гуманітарної підгрупи. Звісно, загострення впливатиме на роботу всіх підгруп. Не тільки гуманітарної, а й політичної, з питань безпеки.

Наприклад, наша гуманітарна підгрупа також займається питаннями контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ). А в момент загострення не можна відкривати КПВВ. А ми вже безпосередньо підійшли до запуску повноцінної роботи двох КПВВ ("Золоте" та "Щастя" в Луганській області, — ред.), які були відкриті з українського боку, але досі закриті з боку ОРДЛО. Тобто ситуація, звичайно, впливає.

Також у зв'язку із загостренням мені багато хто ставить питання: чи заблокує це роботу гуманітарної підгрупи. Думаю, що неможливо заблокувати в цьому випадку роботу гуманітарної підгрупи. Тому що ми пам'ятаємо 2015-2016 роки, коли було дуже сильне загострення на Донбасі, проте обміни незаконно утримуваними особами тривали, гуманітарна підгрупа в ТКГ працювала. Думаю, вона продовжить роботу і далі.

— Які зараз основні теми на порядку денному вашої підгрупи? Що найголовніше?

— Основних тем дві. Перша — розблокувати процес обміну утримуваними особами. Друга — це відкриття КПВВ. Всі інші питання на зустрічах зараз вивчають після розгляду цих двох основних тем.

— В медіа дуже мало інформації про роботу Тристоронньої контактної групи, що там відбувається. Так склалося, що переважно ми чуємо політичні оцінки, часто навіть агресивні щодо ТКГ…

— Я сама зіткнулася з тим, що часто люди не розуміють, що там відбувається. Наприклад, знаючи, що я вже перебуваю в ТКГ, до мене звертаються багато наших земляків-переселенців. Вони пропонують теми, які хотіли б, щоб були додані до порядку роботи ТКГ, також хочуть дізнатися результати розгляду якихось питань. І ось, розмовляючи з моїми земляками, я з'ясувала, що дуже багато хто вважає, що в гуманітарній підгрупі ТКГ взагалі нічого не відбувається. Ось, якщо немає найближчим часом обміну утримуваними особами, значить там нічого і не відбувається. Я їм розповідаю, що крім обміну підгрупа працює і над іншими питаннями і що неможливо поставити до порядку денного питання за запитом — це працює не так, це працює по-іншому. Але деякі люди не розуміють.

Думаю, з моєю появою в ТКГ трохи підправимо ситуацію з роз'яснювальною роботою, з інформуванням.

Медіа-партнери
Прямий ефір