Украина наш дом

"Я не вірю в чудеса, але це справжнє диво": проєкт "Дочекаюсь" подарував довгоочікувану зустріч родині з Києва

Героїнею третього випуску проєкту "Дочекаюсь" з Лілею Ребрик стала Ольга Балуєва, яка через війну змушена була залишити свій будинок і з двома дітьми виїхати до Бельгії, а в Києві на них залишився чекати глава родини Ігор. Але настав час ненадовго повернутися додому.

Ольга із синами вирішила зробити свій приїзд сюрпризом для Ігоря, який упевнений, що його найулюбленіші люди перебувають зараз у Брюсселі.

Підготовка

Ользі Балуєвій 37 років. Понад 10 років вона одружена з Ігорем. Сім'я виховує двох синів — 10-річного Олександра та 3-річного Олексія.

У ніч на 24 лютого Ольга перебувала на стажуванні на новому місці роботи. Коли зрозуміла, що розпочалася війна, швидко приїхала додому.

"Вікна нашої квартири виходять у бік Позняків, Харківського масиву. Ми підійшли до вікна, і саме в цей момент приліт до однієї з багатоповерхівок. Ми побігли до підземного паркінгу, там ми прожили тиждень. За цей час дуже захворів молодший син. Тому я з дітьми поїхала до своєї мами до Полтавської області до міста Кременчука, а чоловік залишився у Києві — тут у нього була робота, його тренінги. У мами ми прожили теж тиждень, поки Льошка не одужав", — розповідає жінка.

Ольга Балуєва. Фото: kanaldom.tv

8 березня Ольга ухвалила рішення виїхати з дітьми за кордон.

"Це неймовірні відчуття — знову ступити на рідну землю. Я дуже хочу побачити свого чоловіка, свою маму, обійняти їх. Це відчуття, ніби тобі знову дали крила. Після того, що ти пережив, через що ти пройшов — евакуаційні поїзди, голодні діти, коли ти не знаєш, куди ти їдеш, ти не знаєш мови, не знаєш людей… І після цього ти розумієш — ти їдеш додому. Ось воно — щастя”, — зі сльозами каже Ольга, повернувшись через майже сім місяців до Києва.

Ольга Балуєва з синами та Лілія Ребрик. Фото: kanaldom.tv

Виїжджаючи з Кременчука, сім'я навіть не мала змоги попрощатися з Ігорем. Тому зустріч захотіли зробити незабутньою. Для цього вирішили використати історію, ніби Ігор бере участь у зйомці телевізійного сюжету.

Ольга розповіла, що її чоловік — фінансовий аналітик, але також як волонтер проводить тренінги з тактичної медицини — надання першої допомоги в екстремальних умовах. Тому Ігоря вирішили запросити як експерта для зйомки сюжету, присвяченого наданню першої медичної допомоги.

"Він обов'язково погодиться. Бо я йому говорила, що поки ми були в Брюсселі, до нас звернулася дівчина з телеканалу "Дом", щоб я розповіла, як українські діти інтегруються до бельгійських шкіл. Це справді було так. І я його пропіарила, що він класний парамедик і зможе провести тренінг для телеканалу", — пояснила героїня програми.

Ігор Балуєв. Фото: kanaldom.tv

Ольга з Лілією Ребрик підготували для Ігоря кілька натяків, які його "переслідуватимуть" протягом дня зйомок і нагадуватимуть про сім'ю.

Натяк № 1. По гриби

Хобі Ольги — збирання грибів. Вона збирає їх не лише на Київщині, але їздить всією Україною.

"Коли я їжджу по гриби — у мене це завжди в "промислових" обсягах. Це мінімум кілька відер, а так — повна ванна грибів. А ось чоловік не грибник, він більше любить сидіти вдома з дітьми, поки я в "поході", — ділиться героїня програми.

Ольга є членкинею спільноти "Грибне місце" і має спеціальний значок. Його й вирішили використати як натяк для Ігоря.

Першу частину зйомки телесюжету проводили в лісовій зоні міського парку. Поки готувалися, Лілія Ребрик розпитувала Ігоря про його роботу і, звісно, вивела на розмову про сім'ю. Гуляючи парком, Ігор розповів, що такі прогулянки і взагалі ліс дуже любить його дружина, яка зараз із дітьми перебуває у Бельгії.

Згідно з легендою сюжету, Ігор як парамедик мав продемонструвати, як надавати першу медичну допомогу далеко від цивілізації, наприклад, у лісі. Для зйомки було запрошено "грибника" Дмитра, на якому "випадково" опинився значок клубу грибників "Грибне місце".

Під час зйомок Ігор начебто не звертав увагу на значок. Але після фрази "Стоп, знято" Лілія Ребрик зосередилася на цьому елементі одягу. І герой програми відразу розкрився.

"Це значок спільноти "Грибне місце". Моя дружина є його членкинею. Вона любить збирати гриби, але збирає лише ті, що знає", — зауважив Ігор.

Натяк № 2. Улюблений одяг сина

Шапку та улюблені камуфляжні штани 10-річного Олександра теж використали, щоб нагадати татові про сина.

"Особливість штанів, що вони не кольору хакі, а сині, а також мають особливу форму. Тобто таких штанів для хлопчиків не так багато. І мій чоловік їх дуже добре знає", — пояснює Ольга.

Для зйомок група програми "Дочекаюсь" запросила 10-річного актора Назара, який дуже схожий на сина Ігоря.

Другу підказку завуалювали в канву зйомки сюжету про надання першої медичної допомоги у разі травмування дитини. Коли Ігор побачив Назара, він нічого не сказав, але за його поглядом та усмішкою було видно, що хлопчик нагадав йому сина.

Ігор, Назар та Ліля Ребрик. Фото: kanaldom.tv

"Мій старший син Сашко дуже змінився за ці пів року. Він сумує, він говорить про це, коли ми телефонуємо. Але він намагається це не часто повторювати. Я теж намагаюся їх не засмучувати своїми переживаннями, більше в собі це тримаю. А іноді прокидаєшся серед ночі, і розумієш, що твоя сім'я за 2 тисячі кілометрів, і що найближчими місяцями цього не змінити. Важко, коли сім'я на відстані", — ділиться Ігор з Лілією Ребрик після зйомки чергового епізоду сюжету.

Натяк №3. Любителі Mitsubishi

Ігор та Ольга познайомилися на роботі, жінка зізнається, що це був своєрідний "службовий роман". Але серйозні стосунки почали зав'язуватися, коли Ігор запросив дівчину до автопробігу з клубом любителів автомобілів Mitsubishi. Цей момент вирішили використати для третього натяку.

Для цього для повернення зі зйомок сюжету взяли саме автомобіль Mitsubishi.

"До речі, автомобіль клубний — Mitsubishi Ukrainian Club. Я дізнався по наклейці на задньому склі. Ця наклейка говорить про те, що автомобіль колись або зараз був у власності члена цього клубу. У мене до минулого року також був автомобіль Mitsubishi, і на нім була така наклейка. Ось із дружиною ми познайомилися на роботі, а саме почали зустрічатися — у Mitsubishi Ukrainian Club", — одразу пригадав Ігор.

Дорогою заїхали в придорожній ресторанчик випити кави. Замовили також і тістечка, а на тарілці Ольга заздалегідь вивела шоколадом — "Дочекайся".

"Я дуже хочу дочекатися рідних, це для мене найголовніше", — дивлячись на напис сказав Ігор.

Зустріч

До входу ресторану під'їхала колона автомобілів.

Лілія Ребрик: В одній з цих машин є найдорожче для вас. Що це може бути?

Ігор: Для мене — це моя родина, але зараз вони за кордоном.

Лілія Ребрик: Ви у цьому впевнені?

Ігор (після паузи): У якій? В якій машині?!

"За останні більш ніж пів року це найсильніші мої враження, найсильніші почуття. Це якась магія. Коли Лілія запитала, що для мене найголовніше, і що воно зараз тут… Ось у теорії я знаю, як виглядає серцевий напад. У цей момент, напевно, я його відчув — у мене перехопило подих аж… Я не вірю в чудеса, але наша зустріч — це справжнє диво", — поділився враженнями Ігор.

Нагадаємо, героями "Дочекаюсь" стають українці, яких після 24 лютого війна розучила з рідними та близькими людьми. І проєкт дає можливість довгоочікуваної зустрічі. Причому для рідних людей героя чи героїні випуску ця зустріч стає сюрпризом, до якого їх протягом програми готує ведуча Лілія Ребрик.

Читайте також:

Дивіться проєкт "Дочекаюсь" з Лілею Ребрик на каналі "Дом" щочетверга о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Прямий ефір