"Я міг би сидіти в Нью-Йорку і нічого не робити": як іноземні рятувальники допомагають Харкову (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Facebook/ДСНС

Рятувальники із трьох країн допомагають харківським колегам боротися з наслідками російської агресії. Вони ліквідують пожежі після обстрілів міста російською армією, рятують людей з-під завалів і розбирають конструкції багатоповерхівок, що обвалилися. Така допомога з інших держав є дуже важливою, говорять українські рятувальники. Вони разом освоюють нове обладнання та застосовують нові підходи до роботи, інформує "Дом".

Нільс Талл — професійний пожежник із 15-річним стажем. Він приїхав із Німеччини. До кожного виїзду на пожежі після обстрілів міста підходить з німецькою педантичністю. Задля безпеки на себе одягає кілька бронежилетів та важке обладнання. Загалом — 30 кілограмів ваги.

"Я працював з кількома колегами, які були в Сирії, і вони говорили, що зазвичай росіяни люблять вдарити по якомусь місцю, почекати 10-15 хвилин, доки приїде допомога — і потім ще раз вдарити", — зазначає Нільс Талл.

Він уже гасив пожежі після падіння ракет. Один із найстрашніших випадків був у промисловій зоні Харкова, під час якого загинули люди.

Нільс бачив, як перед пожежами на місто летять ракети. Він зняв цей момент на відео та відправив рідним і друзям до Німеччини.

"Спочатку, коли в Україні не вистачало зброї, перші місяці росіяни багато палили, бо їм треба було наступати, поки у них була можливість. І коли я виїжджав уночі, то чув перед цим ракети, які потрапили кудись. Летіли вони з Білгорода через усі будинки", — поділився рятувальник.

Допомогти Україні у скрутний час — головна мотивація американця Джефрі Кензі. Він приїхав до Харкова менше тижня тому. За цей час багато разів оголошували повітряну тривогу, Кензі чув вибухи. Каже, жодної ночі поспати наразі не вдалося.

"Я міг би сидіти в Нью-Йорку і нічого не робити, або я міг приїхати сюди і зробити хоча б щось", — каже він.

За фахом Джефрі інженер, але багато працював волонтером. Ліквідував пожежі, був шерифом, рятував людей у ​​горах. У Харкові його беруть для участі у висотних роботах. Він проводить демонтаж зруйнованих будівель.

"Коли почалося вторгнення, в американських новинах вже була інформація, що вторгнення дуже можливе. Я вже тоді дивився і думав, як країна набагато менша за Росію і не така сильна зможе битися. І коли вторгнення почалося, розумів, що Україні потрібна допомога. Поодинці важко, але якщо всі зберуться разом, то буде краще", — розповів Кензі.

З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації роботи в українських рятувальників побільшало в кілька разів. Іноді часу на відпочинок не лишається взагалі. Рятувальники цілодобово на ногах. Щоб полегшити їхню працю, колеги доставляють до пожежно-рятувальних частин нове обладнання.

 У середньому лише за добу рятувальники Харківського гарнізону ДСНС виїжджають на пожежі та наслідки обстрілів від 30 до 50 разів.

Читайте також: 4 загиблих, 20 поранених жителів — росіяни завдали ракетних ударів по двох районах Харкова (ФОТО)

Прямий ефір