Виклики коронавірусу для українського сільського лікаря (ФОТО)

Фото AP

THE ASSOCIATED PRESS

6 січня 2021 року

Мстислав Чернов (Mstyslav Chernov), Юрас Карманау (Yuras Karmanau)

У країні з населенням 42 млн осіб зареєстровано понад 1,1 млн підтверджених випадків зараження COVID-19 і майже 20 тис. смертей. 30-річна лікар Вікторія Махніч, яка працює в селі Верховина Івано-Франківської області, що на Західній Україні, вважає, що тривалі канікули, під час яких українці часто відвідували ресторани та інші розважальні заклади, брали участь у святкових вечірках і багатолюдних церковних службах, спровокують сплеск коронавірусної інфекції та ще більше ускладнять її роботу.

Починаючи з п'ятниці, Україна запровадила посилені карантинні заходи, спрямовані на стримування сплеску інфекції. Хоча серед медичних працівників існує також думка, що це рішення було ухвалено трохи запізно.

Вулиці українських міст під час свят були заповнені святковими натовпами, тисячі людей приходили до церков, щоб відвідати різдвяні служби, що є традицією в цій переважно православній країні, і не завжди турбувалися про соціальне дистанціювання або носіння масок.

 "Якби ввели ізоляцію до свят, це б позитивно вплинуло на кількість випадків зараження коронавірусом, — вважає Вікторія Махніч, зазначивши, що свята значно розширили соціальні контакти. — Подивимося, що буде після свят".

В результаті нового карантину школи, розважальні заклади та ресторани будуть закриті до 24 січня. Хоча не всі регіони згодні на такі обмеження. Наприклад, мери Тернополя та Черкас, кожен з населенням понад 200 тис. осіб, заявили, що в їхніх містах будуть реалізовані інші рішення.

У нашому випадку територія відповідальності доктора Вікторії Махніч налічує 2030 пацієнтів в трьох селах.

"Часом я відчуваю паніку, але намагаюся мобілізуватися, і розум перемагає", — розповідає Вікторія Махніч. Вона висловила жаль з приводу стану національної системи охорони здоров'я, яка виявилася недофінансованою та ослабленою в результаті нещодавніх реформ (які стартували з ініціативи попередньої влади, — ред.), які зараз отримали широку критику.

Чоловік лікаря іноді підвозить її до пацієнтів на їхній сімейній автівці, в інших випадках вона пересувається на велосипеді або навіть на возі.

Вона не використовує всі засоби індивідуального захисту під час відвідування пацієнтів із коронавірусом, побоюючись, що це налякає місцевих жителів.

"Коли ми вперше прийшли до пацієнта провести ПЛР-тест, повністю одягнені в захисні костюми, — згадує вона, — сусіди ледь не побили нас".

Вона та інші лікарі покладають надії на вакцинацію, яка, як очікується, розпочнеться в лютому-березні.

"У мене мало залишається часу, — поскаржилася Вікторія в бесіді з журналістами, сказавши, що в ситуації, яка склалася, їй доводиться працювати вдень і вночі, без вихідних. — Моя сім'я мене практично не бачить".

Доктор Вікторія Махніч позує для фото перед інтерв'ю Associated Press в селі Верховина Івано-Франківської області на Західній Україні в середу, 6 січня 2021 року (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Доктор Вікторія Махніч в масці проти коронавірусу оглядає пацієнта з COVID-19 за допомогою стетоскопа в його будинку в селі Ільці Івано-Франківської області на Західній Україні в середу, 6 січня 2021 року (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Доктор Вікторія Махніч в масці для захисту від коронавірусу готує обладнання для відвідування пацієнтів з COVID-19 в селі Верховина Івано-Франківської області на Західній Україні в середу, 6 січня 2021 року (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Доктор Вікторія Махніч в масці проти коронавірусу вимірює тиск у пацієнта з COVID-19 в селі Верховина Івано-Франківської області на Західній Україні, середа, 6 січня 2021 року (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Доктор Вікторія Махніч, одягнена в традиційний гуцульський одяг, в церкві Святої Трійці під час православного Різдва. Свято в селі Ільці Івано-Франківської області на Західній Україні, четвер, 7 січня 2021 року (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

За матеріалами The Associated Press

Медіа-партнери
Прямий ефір