XXI століття буде століттям Азії — на нюансах взаємодії України з Китаєм акцентував посол

Сергей Корсунский. Фото: ukrinform.com

XXI століття буде століттям Азії, тому Україні важливо вибудовувати тісні взаємини з азійськими країнами. При цьому потрібно враховувати регіональну і геополітичну специфіку цих держав, особливо щодо Китаю. Про це в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив надзвичайний і повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський.

Корсунський нагадав, що протягом 2014-2019 років Україна практично не розвивала відносин з Азією.

"Не було ні контактів, ні візитів відповідного рівня. Та епізодична співпраця, яке відбувалося, явно не відповідало потенціалу цього регіону. Два роки тому міністр закордонних справ визначив це як один із пріоритетів", — сказав він.

Зараз в стратегії зовнішньої політики України є й азійський вектор.

"Там дуже чітко виділений Китай, Японію й узагалі цей регіон. АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії, — ред.), Сінгапур, В'єтнам, Таїланд, Індонезія, Малайзія. Це дуже великі й дуже важливі країни. Тому треба розвивати відносини з Азією. За оцінками найбільших аналітиків світу, XXI століття буде століттям Азії", — підкреслив посол.

В цьому плані особливо важлива активізація відносин з Китаєм.

"Китай — наш найбільший торговельний партнер. Це найбільша економіка не тільки в Азії, це друга економіка у світі. І скоро, судячи з усього, стане першою. Це один із найбільших інвесторів, найбільший у світі виробник і споживач найрізноманітнішої продукції. Тому, звісно, наші відносини з Китаєм слід вибудовувати. Робити це потрібно, на мій погляд, з одного боку — послідовно, з іншого — акуратно, тому що це країна дуже непроста, і треба розуміти її специфіку детально", — сказав Корсунський.

В азійському регіоні кожна країна має своє обличчя і специфіку, тому слід дуже тонко розуміти, яким чином треба працювати з Китаєм, і яким чином — з Японією, додав посол.

"Наприклад, якщо ви подивитеся на допомогу, яку Україні надають країни регіону, то найбільшим партнером нашим є Японія. Хоча у нас називаються відносини — глобальне партнерство. А Китай називається стратегічним партнером. З ним торгівля найбільша. Але зате там допомоги у нас жодної немає. У таких речах треба дивитися на зміст. Якщо Китай може взяти участь у розвитку нашої інфраструктури, і, якщо ми чітко розумітимемо та контролюватимемо як отримання кредитних ресурсів, так і реалізацію проєктів, то нічого поганого в цьому немає", — резюмував Сергій Корсунський.

Повна версія інтерв'ю: Високі технології, Олімпіада та Китай: про український бренд у світі говоримо з послом України в Японії Сергієм Корсунським

Прямий ефір