Вижити в окупації і зберегти клуб: як хокеїсти херсонського клубу "Дніпро" зустріли звільнення Херсону, та коли повернуться додому

ХК "Дніпро". Скріншот: kanaldom.tv

Херсонський хокейний клуб "Дніпро" — серед лідерів національного чемпіонату. Після окупації Херсона клуб евакуювався до Калуша, проте зараз, після звільнення міста, спортсмени поки що не можуть повернутися додому. Про це програмі "Коло спорту" телеканалу "Дом" розповів глава ХК "Дніпро" Євген Грищенко.

Повномасштабне вторгнення Росії та війна драматично змінили долю одного з представників спортивного Херсона — хокейного клубу "Дніпро". На початку весни, коли обласний центр захопили росіяни, керівництво та гравці зробили свій вибір.

"Відбулася нарада щодо того, що робити далі. Припиняти це все, розпускати хлопців та персонал, чи намагатися евакуювати клуб, спортивний інвентар, форму. Ухвалили рішення — евакуюватися. Це не був якийсь організований захід, тому що не було можливості [вільно виїхати], не було "зелених коридорів". Домовлялися з волонтерами, приватними людьми. Виїжджали машинами по одній, дві особи", — розповів Грищенко.

У квітні всі спортсмени та персонал були вже на підконтрольній Україні території, але клуб перебував на межі зникнення, допоки не виникла ідея відновлення хокейних змагань в Україні.

"На одній з рад Української федерації хокею пролунали нотки від керівника Георгія Зубка, що є надія, що чемпіонат відбудеться. Ми прийняли рішення спробувати перемістити клуб на прикладі футбольних клубів — донецького "Шахтаря", луганської "Зорі", — продовжив Грищенко.

Коли національний чемпіонат став реальністю, з'явилося нове завдання — зібрати команду і вирішити, де грати. Через обласну владу Івано-Франківщини було досягнуто домовленостей, що Калуш прийме Херсон на цей сезон.

Калуш гостинно прийняв команду з тимчасово окупованого міста. Ба більше місцевий хокейний клуб теж ухвалив рішення про участь у чемпіонаті України. Тож тепер тамтешні шанувальники хокею мають своєрідне дербі.

"Херсонські вболівальники, на мою суб'єктивну думку, — це найкращі вболівальники хокейної України. Приїжджають батьки з дітьми, просять, щоб завели подивитися хоча б 5-10 хвилин або після гри підійти до хлопців взяти автографи, шайби. І приїжджають з різних куточків України", — зазначив Грищенко.

11 листопада — особлива дата для клубу та Херсонщини. Було офіційно оголошено, що правобережна частина області включно з Херсоном звільнені Збройними силами України.

"Ми дякуємо Збройним силам України за звільнення нашого рідного міста. Чекаємо на повернення на нашу рідну арену. Херсон — це Україна! Разом до перемоги!", — звернулися у ті дні хокеїсти "Дніпра".

Євген Грищенко каже, що ті емоції неможливо передати, їх зрозуміють тільки херсонці.

"Ми, як місцеві мешканці, звичайно, знали трішки раніше, що відбувається в області, що відбувається в місті. Це надзвичайні емоції. Емоцій вистачало і до звільнення, бо хлопці грали за місто, за ЗСУ, і це була їх мотивація", — наголосив він.

Мотивація насправді висока. Херсонський "Дніпро" — серед лідерів чемпіонату України, й після деокупації прагне грати у рідному місті. Але повертатися додому ще зарано. Відсутність повноцінного електропостачання є проблемою для функціонування арени.

"Дуже багато дзвонили, питали, коли команда повернеться, чи цілий стадіон. Стадіон цілий, є деякі питання, але арена ціла фізично. Арена дуже багато споживає електроенергії, тому вона буде не в пріоритеті щодо електрики, бо її треба подати на об'єкти критичної інфраструктури — у лікарні, школи та й просто людям. Тому, гадаю, що цей чемпіонат, скоріш за все, ми дограємо в Калуші", — вважає керівник клубу.

Читайте також: Прем'єра фільму "Нація футболу": інтерв'ю з режисером Володимиром Мулою

Прямий ефір