Украина наш дом

Виїзд до Польщі на час війни — особливості отримання пенсії роз'яснили юристи

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Отримання соціальних виплат та пенсій залишається важливою темою для біженців, які залишили територію України. Особливості отримання української пенсії в Польщі роз'яснили юристи благодійного фонду "Право на захист", інформує "Дом".

До юристів звернулася жінка, яка через війну виїхала до Польщі. Вона отримує пенсію за віком. І жінку цікавить, чи вплине переїзд до Польщі на можливість отримувати пенсійні виплати в Україні.

"Відповідно до ст. 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від'їздом", — пояснили у благодійному фонді.

Відлік іде з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем проживання.

У разі перебування за кордоном пенсія виплачується у тому випадку, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Між Україною та Польщею було підписано Угоду про соціальне забезпечення, яка була ратифікована ВРУ 5 вересня 2013 р. та набула чинності з 1 січня 2014 р. Відповідно до цієї угоди, у разі переїзду пенсіонера на постійне проживання до Польщі, Пенсійний фонд України продовжує переказувати призначену в Україні пенсію щоквартально у валюті тієї країни, де проживає пенсіонер (для Польщі — у євро) за офіційним обмінним курсом Національного банку України гривні до іноземних валют. Витрати, пов'язані з переказом пенсій Пенсійним фондом України за кордон, здійснюються коштом організації.

Для підготовки всіх необхідних документів необхідно звернутися до Пенсійного фонду, де пенсіонер наразі перебуває на обліку.

Читайте також: Якщо пенсію не може привезти "Укрпошта", чи платитимуть — роз'яснення Мінсоцполітики

Прямий ефір