Витіснення проросійських наративів: як Україна проводитиме культурну реінтеграцію Криму

Владимир Шейко. Фото: Facebook/ Ukraine UA

Реінтеграцію тимчасово окупованого Криму потрібно проводити також у культурній сфері. Зокрема, протидіяти проросійським наративам, які РФ поширює не лише на півострові, а й у міжнародному інформаційному полі. Про це сказав генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко під час форуму "Україна 30. Міжнародна політика" сьогодні, 6 липня, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

"Я вважаю, що деокупація Криму, про яку ми зараз говоримо, також неможлива буде без гуманітарної деокупації. Через протидію тим деструктивним наративам Російської Федерації, які насаджуються активно у міжнародному інформаційному полі — про історичну єдність Криму з Росією, про існування так званого кримського народу, або про те, що Україна і Крим мають мало спільного та не повинні існувати у нерозривній зв’язці, і так далі", — зазначив Шейко.

За його словами, усі такі наративи, поширювані на міжнародному рівні, потрібно "деконструювати засобами культури", мовою культури розповідати про історію, ідентичність, культурні зв’язки, порушення прав людини, долі політв’язнів тощо.

Також гендиректор Українського інституту наголосив, що "Кримська платформа" є хорошим інструментом ще й тому, що працює на багатьох рівнях.

"На рівні найвищому, на парламентському рівні, експертному, на рівні громадянського суспільства. І тому дуже приємно, що до цих рівнів долучається також і культурна дипломатія, публічна дипломатія, як невід’ємні способи публічної адвокації Криму в міжнародному середовищі. Способи, які дуже часто дозволяють досягати результатів, яких не може досягти, наприклад, традиційна політична дипломатія", — додав він.

Читайте також: За кожною цифрою — людина: про реінтеграцію ОРДЛО та Криму говоримо з Ростиславом Замлинським

Нагадаємо, як працюватиме "Кримська платформа" після саміту 23 серпня, розповіла Джапарова.

Медіа-партнери
Прямий ефір