Високо оцінили підготовку та поділилися досвідом — навчання з медиками ЗСУ на Донбасі провели американці

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Американські військові медики поділилися досвідом із українськими колегами. Навчання відбулись у Луганській області. Відпрацьовували дії під час масових уражень, а також моделювали різні ситуації в умовах бойових дій, повідомляє "Дом".

Військовослужбовиця Збройних сил України Вікторія — бойовий медик. Вдома на Хмельниччині на неї чекають дворічний син та мама. У зоні проведення операції Об'єднаних сил (ООС) разом із чоловіком вона надає медичну допомогу пораненим. За п'ять років служби Вікторія багато чого побачила.

"Були і двохсоті, і трьохсоті були. І уламкові були, і мінно-вибухові. БМП підірвалося на мінно-вибуховому. І там було два трьохсотих і один двухсотий — механік-водій. Механіка-водія там не врятували, бо там не було половини тіла, вирвані легені, і 90% було опіків. А трьохсоті — з ними все добре. Вони живуть далі, все добре", — розповіла Вікторія.

Свої навички та знання Вікторія, як і решта медиків, постійно розвиває та вдосконалює. Сьогодні з'явилася можливість повчитися у американського колеги, який має досвід у Сирії та Іраку. Скай Барклі родом із Південної Кароліни. 35-річний чоловік чотири роки служив у морській піхоті, але через аварію змушений був залишити службу, і вирішив, що допомагатиме людям. Під час подій в Іраку та Сирії він бачив щодня сотні поранених.

Скай Барклі. Скриншот відео: kanaldom.tv

"Ми його упаковуємо повністю в термоковдру, закриваємо ноги, і лишаємо доступ, щоб можна було внутрішньовенно, якщо ми його капаємо", — розповіла про свої дії під час навчань Вікторія.

Підготовку українських військових медиків Скай Барклі оцінив високо.

"Дуже приємно бачити в Україні армію, в якій так добре підготовлені медичні працівники. І коли я приїхав сюди, почав говорити з медичними працівниками, то сказав собі: ого, вони справді по-справжньому підготовлені. І буквально те, що ми можемо тут робити, — просто продовжувати їхню практичну підготовку, виходячи з того, що вони знають", — прокоментував медик громадської організації "Тут надія" Скай Барклі.

На навчаннях розібрали, як діяти у разі масових поранень, як сортувати людей та кому насамперед допомагати, як використовувати підручні засоби, якщо закінчилися перев'язувальні матеріали.

"По-перше, спілкуєшся з людьми, а тим паче якщо знаєш, що вони приїхали до нас щось нас навчити і подивитися, що ми вміємо. І, по-друге, психологічно трошки розрядка йде", — поділилася військовослужбовця ЗСУ Оксана.

"Вони корисні для того, щоб хлопці з солдатами, наприклад, знали, що можна робити в такому випадку, як допомогти, коли бувають різні ситуації. В мене була в цьому році така ситуація. Хлопці все правильно зробили, допомогли, я надала допомогу, остався живий, все добре", — додала військовослужбовиця ЗСУ Наталя.

Військовослужбовиці ЗСУ Наталя та Оксана. Скриншот відео: kanaldom.tv

Напередодні через обстріли незаконних збройних формувань (НЗФ) поранення зазнали двоє українських військових. Завдяки злагодженим та правильним діям медиків на передовій, вони живі і зараз перебувають у лікарнях.

Читайте також: Підсумки 6 лютого: дипломатична підтримка, зброя для оборони, навчання медиків та цивільних (ВІДЕО)

Нагадаємо, що українська армія — шоста в рейтингу найсильніших армій Європи. Це дані міжнародної компанії Global Firepower, яка щороку складає рейтинг найкращих армій світу. 2014-го, коли почалася російська агресія на Донбасі, добровольці йшли воювати в тому, що змогли знайти. За 8 років зарплата, спорядження, харчування та й самі умови служби Збройних сил України докорінно змінилися. Сьогодні кожен військовий забезпечений усім необхідним для комфортної служби.

Читайте також: Про дії НЗФ на Донбасі розповіли українські військові — репортаж з передової (ВІДЕО)

Прямий ефір