Украина наш дом

Випускника українського вишу засудили до 12 років в'язниці в ОРЛО за "шпигунство"

Фото: rbc.ua

Жителя окупованого Алчевська Дмитра Оробея незаконні збройні формування ОРЛО затримали і засудили до 12 років в'язниці за звинуваченням у "шпигунстві".

Про це повідомляє "Дом" із посиланням на "Радіо Свобода".

Затриманий — Дмитро Оробей — випускник Східноукраїнського національного університету ім. Даля, який зараз розташований на підконтрольній Україні території, в Сєвєродонецьку. Після закінчення вишу він повернувся до рідного Алчевська, де був затриманий у червні 2020 року. Довгий час родичі не знали, куди він пропав, поки до них не прийшли з обшуками із так званого "МДБ ЛНР". У лютому 2021 року йому оголосили вирок — 12 років арешту за "шпигунство".

Дмитро навчався на політолога і був активним студентом, розповів його друг Денис Давидов. Зокрема, два роки поспіль Дмитро проходив практику в Луганській обласній адміністрації. Водночас участі у різних політичних акціях він всіляко уникав, оскільки йому потрібно було і додому їздити.

Повернутися до Алчевська Дмитро вирішив після закінчення 4 курсу вишу, адже знайти роботу з хорошою зарплатою він не зміг. Востаннє він приїжджав до Сєвєродонецька в січні-лютому 2020 року — за півроку до арешту.

Раніше повідомлялося, що в Україні створять створять інтернетпортал, де розміщуватиметься інформація про ключові події та злочини на тимчасово окупованих територіях Криму та в ОРДЛО.

Читайте також: Росія готувала провокацію зі звільненням утримуваних осіб, заявив Резніков

Прямий ефір