Украина наш дом

"Ви не розумієте, як це страшно": евакуйовані маріупольці, які прибули до Запоріжжя, поділилися своїми історіями (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Жителі блокадного міста Маріуполь Донецької області, зокрема евакуйовані з "Азовсталі", які сьогодні, 3 травня, прибули до Запоріжжя, поділилися своїми історіями з журналістами. Про це повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

26-річна Аліна, яка виїжджала через Мангуш, розповіла, що усю війну провела в підвалі. Про евакуацію вона дізналася від родичів, а ті прочитали інформацію в інтернеті. Аліна розповіла, що відправиться до родичів у Дніпро і приходитиме до тями.

"Поки що начебто вже безпека, але дуже складно, травма така психологічна. Дуже важко поки що. Я з Центрального району. Усю війну стріляли над нами. Поки треба прийти до тями", — поділилася вона.

А Еліна Василівна Цибульченко — жителька Маріуполя, яка ховалась у бомбосховищах заводу "Азовсталь". До війни вона працювала на цьому підприємстві, в тому цеху, де потім ховалася разом із сім'єю.

За словами жінки, у бункері, в якому вона ховалась від обстрілів, залишилося ще 42 особи, серед яких багато дітей. Вона просить їх врятувати, бо тривають активні обстріли "Азовсталі".

"Ви не розумієте, як це страшно. Коли сидиш у бомбосховищі, у сирому мокрому підвалі, а він ось так підстрибує і ось так його хитає. А потім ми, коли могли виходити на вулицю, я сонце побачила вдруге за два місяці. А коли виходиш, а там вирва 15 метрів у діаметрі, і я не знаю, скільки метрів у глибину. І щоночі лягали спати і думали — а виживемо ми? А ми прокинемося? А ми могли взагалі не прокинутися. І тільки: "Господи, будь ласка, нехай бомби летять повз наше бомбосховище". Тому що, як ось ці воронки, які були, вони б пробили бомбосховище, все — нас би просто накрило всіх", — розповіла Еліна Цибульченко.

Читайте також: Так чинять терористи — Росія бере в заручники цивільних, щоб вимагати обміну на військових, — Верещук (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні, 3 травня, у Запоріжжі на околиці міста зустрічають евакуйованих жителів з блокадного міста Маріуполь Донецької області.

Як повідомлялося раніше, часткова евакуація з комбінату "Азовсталь" у Маріуполі, де знайшли прихисток мирні жителі міста, відбулася 1 травня. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що це — лише перший етап, з Маріуполя й надалі вивозитимуть цивільних та військових.

Читайте також: Перший етап безпрецедентної спецоперації — деталі від Верещук щодо евакуації з Маріуполя (ВІДЕО)

Прямий ефір