Ввести санкції проти учасників будівництва "Північного потіку – 2" закликали сенатори США

Тед Круз. Фото: Bloomberg

У США "республіканці" наполягають на зупинці будівництва російського газопроводу "Північний потік – 2". І закликають адміністрацію президента Джо Байдена ввести санкції проти компаній, які беруть участь у цьому проєкті. Про це йдеться в статті американського видання Bloomberg, передає "Дом".

Автор зазначає, що сенатор Тед Круз затримує затвердження Вільяма Бернса на посаді директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) з метою натиснути на адміністрацію Джо Байдена, щоб та робила більше зусиль для зупинки будівництва газопроводу.

Круз стверджує, що адміністрація глави держави повинна накладати санкції на більшу кількість судів і компаній, які, на думку "республіканців", явно допомагають будівництву. Сенатор вимагає від Держдепартаменту США випустити новий звіт — перед черговим, який повинен вийти менш ніж через три місяці — із зазначенням суб'єктів, які підпадають під санкції за роботу над трубопроводом, запланованим для поставок газу з Росії до Німеччини.

"Сенатор Круз і публічно, і неофіційно заявляв, що він буде використовувати всі свої можливості на посаді сенатора, щоб адміністрація Байдена застосувала санкції до судів і компаній, які будують "Північний потік – 2". Він оголосить своє рішення по пану Бернсу, як тільки Держдепартамент дасть проміжний звіт і введе санкції", — заявила прессекретарка сенатора Джессіка Скеггс.

Ці дії повинні привернути увагу до позиції "республіканців", згідно з якою адміністрація Байдена робить недостатньо для зупинки проєкту, незважаючи на всі запевнення Білого дому в тому, що він робить все, що в його силах.

У Білому домі стверджують — їм потрібно більше часу, щоб зібрати усі докази по учасниках будівництва, і проанонсували можливість введення нових санкцій.

Читайте також: Байден хоче зупинити "Північний потік-2", заявили в Білому домі

Відповідно до одного з припущень, будівництво може бути відкладено до літа, коли у Німеччині пройдуть вибори та буде сформован новий уряд, який може закрити проєкт.

"Ми це стверджували раніше і намагаємося чітко пояснити всім нашим європейським партнерам зараз — будь то Україна, Польща, Німеччина, інші країни — Сполучені Штати глибоко стурбовані цим трубопроводом", — зазначив на брифінгу 2 березня офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс.

Сенатори-"республіканці" ж вважають, що адміністрація Байдена дає Росії додаткові можливості, не вводячи санкцій проти організацій, що беруть участь у будівництві трубопроводу.

"Ми закликаємо адміністрацію виправити свої помилки, в повній мірі ввівши санкції, передбачені законодавством США", — написали 40 сенаторів Байдену в листі від 3 березня.

Читайте також: "Північний потік-2": будівництво у водах Данії затягнеться до вересня

Нагадаємо, що магістральний газопровід "Північний потік – 2" з Росії до Німеччини, що будується через Балтійське море, мав бути завершений у кінці 2019 року. Ці плани не вдалося здійснити в зв'язку з позицією Данії, яка не дала дозвіл на прокладку трубопроводу через свою економічну зону. У грудні 2019 року будівництво підводного трубопроводу, при готовності в 93,5%, було призупинено в зв'язку з санкціями США.

24 січня 2021 року роботи з будівництва у датських водах були відновлені. Станом на лютий укладено приблизно 95% по двом ниткам газопроводу. У датських водах належить укласти 47 км, а у німецьких — 13,9 км. За іншою гілкою належить побудувати більше 80 км. Завершити будівництво газопроводу планують до вересня 2021 року.

Якщо будівництво буде завершено, газопровід "Північний потік – 2" дозволить Росії обійти Україну при транспортуванні газу до європейських країн через Німеччину.

Прямий ефір