Украина наш дом

Введення надзвичайного стану підтримала Рада — деталі (ВІДЕО)

Верховна Рада. Фото: sluga-narodu.com

Верховна Рада України сьогодні, 23 лютого, ввечері зібралася на позачергове засідання у зв’язку з прийняттям президентом України Володимиром Зеленським рішення про введення надзвичайного стану в окремих регіонах України. Відповідний проєкт закону Зеленський сьогодні вніс до парламенту, інформує "Дом" із посиланням на інформаційне управління апарату ВР.

Про проект Закону про затвердження указу президента України "Про введення надзвичайного стану в окремих регіонах України" №7108 на засіданні доповів секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов. Він звернувся до народних депутатів з проханням підтримати законопроект.

Голова Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич своєю чергою повідомив, що комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

Представники депутатських фракцій і груп виступили в обговоренні, під час якого наголосили, що депутатські фракції підтримають указ президента.

За результатами голосування законопроект 335 голосами прийнято за основу і в цілому. Після цього голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук закрив позачергове засідання.

Читайте також: Чи введуть воєнний стан в Україні — умову назвали у РНБО

Нагадаємо, у всіх регіонах України, крім Луганської та Донецької областей, буде запроваджено надзвичайний стан. На територіях Донецької та Луганської областей діє окремий правовий режим, раніше врегульований українським законодавством.

Основні заходи у разі запровадження надзвичайного стану:

  • особливий режим в'їзду/виїзду, обмеження свободи пересування;
  • обмеження руху транспортних засобів та їхній огляд;
  • посилення охорони громадського порядку;
  • заборона проведення зборів та мітингів.

Додаткові заходи:

  • введення комендантської години;
  • перевірка документів;
  • обмеження продажів зброї, отруйних та сильнодійний хімічних речовин, алкоголю;
  • спеціальні правила користування зв'язком.

Читайте також: Надзвичайний стан має затвердити Рада — думки нардепів (ВІДЕО)

Прямий ефір