Украина наш дом

Втративши інші інструменти шантажу, Росія використовує ядерний, — військовий експерт

Валерій Рябих. Скріншот відео: kanaldom.tv

Ядерний тероризм Росії на Запорізькій атомній електростанції — наслідок злочинів, скоєних ЗС РФ раніше, і які не отримали відповіді від міжнародної спільноти. Таку думку сьогодні, 9 серпня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив військовий експерт Валерій Рябих.

"Зараз ми маємо справу з таким системним підходом росіян у веденні бойових дій та їхньому забезпеченні. Цей ядерний тероризм, пов'язаний саме із Запорізькою атомною електростанцією, він же є наслідком тих злочинів, які російські військові скоїли раніше і за які не отримали відповіді з боку міжнародної спільноти. Усі ми спостерігали за подібною трагедією Чорнобильської станції, де російські військові також окупували та використовували територію для проникнення на територію України та для забезпечення своїх військових дій, що категорично заборонено міжнародним законодавством. І, відповідно, бачили потім, звичайно ж, певні дії, зокрема пов'язані насамперед з діями Збройних сил України. Не виключено певного тиску з боку наших міжнародних партнерів для того, щоб російські військові залишили Чорнобильську станцію", — сказав він.

Експерт зазначив, що зараз ситуація навколо ЗАЕС також розвивається на тлі труднощів, які російські військові відчувають на лінії зіткнення, на лінії протистояння із ЗСУ.

"Зараз ми бачимо, що саме втративши якісь інші інструменти шантажу, Російська Федерація використовує ось цей ядерний шантаж. Звичайно, вони розуміють ці наслідки. Але тактика, яку обирає противник, є продовженням всього те, що вони робили раніше. А ця тактика загроз, до того ж загроз застосування таких засобів, які мають налякати не лише Україну, а й міжнародну громадськість. І знову спробувати посадити за стіл перемовин та залучити якнайбільше, налякати не лише населення України, а й населення Європи. Тому що дійсно, якщо станція буде піддана якомусь впливу, який призведе до аварії, то наслідки будуть незрівнянно більш катастрофічними, ніж та ж аварія на Чорнобильській АЕС", — вважає Рябих.

Він нагадав, що людство вже має подібний досвід на прикладі Чорнобильської АЕС, і події 1986 року відгукнулися далеко за межами України та прилеглих країн.

Читайте також: Аварія на Запорізькій АЕС може бути потужнішою, ніж на ЧАЕС у 10 разів, — Мінекології

Нагадаємо, 5 серпня російські військові обстріляли атомну станцію, розташовану в місті Енергодар Запорізької області. Ворог влучив у високовольтну лінію, також "прильоти" було зафіксовано на майданчику станції, біля одного з енергоблоків із ядерним реактором. Унаслідок пошкоджень ліній електропередач 4-й енергоблок станції відімкнений від енергосистеми та переведений до резерву.

Читайте також:Від інциденту ядерного характеру постраждає не лише південь України, а й Крим і Росія, — Старух про ситуацію на ЗАЕС (ВІДЕО)

Прямий ефір