Втрати армії РФ в Україні — як Росія приховує реальні цифри (ВІДЕО)

Трупи російських солдатів. Фото: Facebook/Оперативне командування "Південь"

Кількість російських військових, які загинули на війні в Україні, стрімко зростає. Останній тиждень майже щодня вона збільшується більш як на сотню осіб. А загальна кількість втрат, за даними Генерального штабу Збройних сил України, вже перевищила 41 тисячу. Але здебільшого родичам загиблих не повідомляють, що їхні близькі більше ніколи не повернуться додому. Їм доводиться самостійно шукати інформацію. І лише одиницям вдається домогтися правди, повідомляє "Дом".

Не дають жетонів, зараховують до зниклих безвісти і тиснуть на родичів, які здіймають шум. Таких методів вдається російське військове керівництво, щоб приховати величезну кількість загиблих серед військовослужбовців, яких відправили захоплювати українські території. За 5 місяців повномасштабної війни проти України втрати Росії вже перевищують кількість загиблих американських солдатів в Іраку за 8 років.

"Робиться все максимально, щоби про цих людей не було відомо. Жетони не даються для того, щоб було неможливо ідентифікувати, для того, щоб сказати, що ці люди, вони якісь найманці, пішли за покликом серця і так далі воювати, добровольці, які погодилися, і так далі. Що це навіть нерегулярні підрозділи", — каже керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Через тотальне приховування інформації в Росії починає назрівати бунт матерів. Понад сотню сімей написали листа президенту Володимиру Путіну і вимагають від Кремля інформацію про місцеперебування їхніх близьких.

"Чому такі маленькі цифри? Тому що дуже сильно йде залякування. Військкомат усі ці дані засекречує. Ніхто нічого не знає, хто загинув, як загинув. Індивідуально підходять до сім'ї. Або виплачують гроші, або якимось чином пояснюють, що ваш син безвісти зник, але разом із цим відбувається дуже жорстке оброблення цих людей. Вони просто не мають права про це говорити нікому", — коментує військовий експерт Анатолій Кравчук.

Серед родичів загиблих лише деякі самостійно намагаються дізнатися про долю своїх близьких. Один із них — батько моряка з крейсера "Москва" Дмитро Шкребець. Він лише на 110-й день отримав свідчення про смерть свого 20-річного сина Єгора, якого зараховували до зниклих безвісти.

"Російські урядовці всі хором заявляли голосно про те, що російські строковики не беруть участі в цій так званій "спеціальній військовій операції". Потім виявилося, що моряків-строковиків на російському крейсері "Москва" більш ніж достатньо, зокрема й цей вістовий Єгор, який загинув внаслідок точної ракетної атаки українських Сил оборони", — сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

Дізнатися правду про загибель сина вдалося і матері 22-річного розвідника Олександра Соколова. Він був убитий у Харкові на третій день війни, але його поховали лише наприкінці червня. Хлопець уклав дворічний контракт із Міноборони, але подовжувати його не збирався. Служити йому залишалося менше як пів року. Його тіло впізнали лише за тестом ДНК.

А 5 серпня має відбутися прощання з 12 бійцями сахалінського ОМОНу, яких також визнали офіційно загиблими. Їх було вбито під час обстрілу міста Стаханів (Кадіївка) Луганської області. Перед поїздкою туди їм навіть не пояснили, навіщо потрібний ОМОН на території так званої "ЛНР", повідомили родичі журналістам російської служби ВВС.

"ОМОНівців, їх багато гинули ще на початку війни, вони йшли з передовими підрозділами російських сил, вони ж думали, що їм вдасться дуже швидко провести масштабну наступальну військову кампанію, захопити територію України. І справді для того, щоб там встановлювати, скажімо так, свою окупаційну владу, використовувати ці сили для репресій проти українських політиків, активістів, журналістів", — розповів Мусієнко.

Коли кількість загиблих на війні в Україні наблизиться до 100 тисяч, їхні родичі почнуть підіймати помітну хвилю протестів, вважають військові експерти.

"Я думаю, що така ситуація може скластися десь до осені. Тобто ближче до об'єктивної сприйматиметься значною частиною суспільства російського ця ситуація. Цифри збільшуються, і це починає позначатися на морально-психологічній, соціальній ситуації в Російській Федерації. До літа багато хто закінчує контракти", — висловив думку генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор технічних наук, професор Ігор Романенко.

"Кожен російський громадянин робить свідомий вибір. Українським Збройним силам вибору іншого, як захищати свої землі, своїх рідних та близьких немає. Російські окупанти завжди мають вибір — або спокуситися на привабливу пропозицію заробляти щомісяця 200 тисяч рублів, вбиваючи мирних громадян на території України, або ж відмовитися від цієї місії", — резюмував Селезньов.

Читайте також: Більшість загиблих в Україні солдатів РФ — у статусі "зниклих безвісти", втрат буде ще більше: оцінка військового експерта (ВІДЕО)

Раніше повідомлялось, що ЗСУ минулої доби знищили ще 150 російських окупантів та півтора десятка танків ворога. Загалом Росія за час повномасштабної війни втратила в Україні вже 41 500 своїх військових убитими.

Медіа-партнери
Прямий ефір