Украина наш дом

Вступительная кампания на Донбассе — особенности и возможности: "Официальный разговор" с Татьяной Сидашевой

ВНО-2021. Фото: hadiach.city

У Донецькій області завершилася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вже з 1 липня стартує вступна кампанія. Цього року для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Донбасу надходження здійснюється на базі освітніх центрів "Донбас-Україна".

Що потрібно знати про надходження в 2021 році і які можливості надають абітурієнтам із тимчасово окупованих територій — розповіла директор департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Тетяна Сідашева у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

Ведуча — Альона Грамова.

— Як пройшла основна сесія ЗНО в Донецькій області?

— Основна сесія завершена і пройшла вона досить організовано, системно. Зараз ми переходимо до додаткової сесії.

В основній сесії взяло участь 12 223 особи, в 11 освітніх округах було задіяно 81 навчальний заклад, на базі яких проводилося саме тестування. Було закуплено всі дезінфікувальні засоби, щитки, і цим могли скористатися всі, хто проходив тестування. 

З 29 червня до 14 липня відбудеться додаткова сесія ЗНО. Всі учні, які з поважних причин не змогли пройти ЗНО на основній сесії, зареєструвалися на додаткову. Ми очікуємо й випускників з тимчасово окупованих територій. Хочу сказати, що випускники з тимчасово окупованих територій брали участь і в основній сесії.

— Цього року дітей з непідконтрольних територій на основній сесії ЗНО було менше?

— Ви знаєте, так. Ми будемо розуміти, наскільки їх було менше, коли відбудеться додаткова сесія. Коли ми підіб’ємо підсумки і буде видно конкретні результати серед тих, хто погодився на ЗНО і тих, хто безпосередньо приїхав.

З 7 червня до 24 вересня працюватимуть центри "Донбас-Україна". На території Донецької області їх відкрилося 35, загалом в Україні — 214. Це дає можливість дітям з тимчасово окупованих територій скористатися правом на отримання вищої освіти на території України. Для цього потрібно обрати центр в Донецькій області або в іншій області, подати заяву, скласти іспит з української мови, історії України та профільний предмет вишу, до якого абітурієнт буде вступати. І він стає абітурієнтом або студентом обраного вишу.

У Краматорську працює регіональна "гаряча" лінія, де можна дізнатися подробиці про вступ. Телефони:

  • 0-800-504-45-22;
  • 066-113-93-75;
  • 093-904-71-91;
  • урядова "гаряча" лінія — 0-800-504-425.

— Люди телефонують? Які найчастіше питання ставлять?

— Дзвінки надходять щодня. Щодня люди отримують роз’яснення, яким чином можна вступити до закладів вищої освіти на території України.

Також хочу зазначити, що в Україні 23 виші визначені для проведення підготовчих курсів для абітурієнтів з тимчасово непідконтрольних територій, сім з них розташовані на території Донецької області. Курси проходять зі стипендіальним забезпеченням для молоді, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території та лінія дотику. Тобто сьогодні такі учні можуть скористатися можливістю пройти навчально-підготовчі курси до 1 вересня.

Такі курси починають роботу з 29 червня. До 29 червня абітурієнти повинні приїхати до закладу вищої освіти, підтвердити свою заявку своєю участю, і будуть зараховані на такі підготовчі курси.

Хочу звернути увагу, що протягом цих 2 місяців діти отримуватимуть стипендію — близько 4,5 тис. грн, вони будуть проживати безкоштовно в гуртожитках. Окрім освітніх установ, які їм будуть представлені, також планують і культурно-соціальні заходи для того, щоб можна було адаптуватися, соціалізуватися, зрозуміти, як відбувається навчання.

— Самі виші проводять якісь програми з підтримки студентів з тимчасово окупованих територій?

— Так, діти обов’язково отримують академічну або соціальну стипендію, їм безкоштовно видають підручники, доступ до засобів навчання з підключенням до інтернету. Далі безпосередньо в навчальному закладі аналізують ситуацію щодо кожної окремої дитини, їм надають соціальну підтримку.

Ми постійно співпрацюємо з установами вищої освіти. Завдяки благодійним організаціям та завдяки фондам студентських організацій триває така підтримка.

Прямой эфир