Украина наш дом

Спалах поліомієліту на Рівненщині — у регіоні стартувала повторна вакцинація (ВІДЕО)

Фото: voanews.com

У Рівненській області ситуація із захворюванням на поліомієліт серед дітей визначена як надзвичайна біологічного характеру обласного масштабу. У зв'язку з цим сьогодні, 11 жовтня, у регіоні стартувала повторна вакцинація від поліомієліту. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я України, інформує "Дом".

До 22 жовтня планують прищепити дітей до 5-ти років — це буде невідкладний "нульовий" тур вакцинації. Наступні три етапи триватимуть 90 днів.

Нещеплених дітей не допускатимуть до навчання. Для них будуть забезпечені інші формами отримання освіти.

"Рівень імунізації дітей від поліомієліту — недостатній. Лише 53% дітей у віці до року отримали планові щеплення у 2021 році. З огляду на випадок захворювання на поліомієліт, тепер повинні здійснити додатковий тур і вакцинувати всіх дітей регіону, щоб захистити інших від інфікування", — сказано у повідомленні МОЗ.

Читайте також: Спалах поліомієліту на Рівненщині — у півторарічної дитини паралізувало ноги (ВІДЕО)

Нагадаємо, нагадаємо, 6 жовтня в Рівненській області в одній сім'ї виявили поліомієліт у сімох дітей. Зокрема, у півторарічної дівчинки, яка потрапила в лікарню з паралічем обох ніг. Батьки відмовилися від щеплення через релігійні переконання.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і доросла людина. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п'яти років. Тому перше щеплення вони отримують у перші місяці життя.

Читайте також: Нещеплених від поліомієліту дітей у Рівненській області не допустять до навчання, — МОЗ

Прямий ефір