Всесвітня зимова Універсіада-2023: скільки медалей вже завоювали українські студенти-спортсмени

Студентська збірна України з хокею. Фото: lakeplacid2023.com

У мальовничому американському містечку Лейк-Плесід триває Всесвітня зимова Універсіада. Про перші нагороди українських спортсменів розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

• хокей.

Перша нагорода — завжди дуже важлива. Український медальний дебют на Всесвітній зимовій Універсіаді був бронзовим. Символічно, що відзначилися біатлоністи, бо це один з найпопулярніших та найуспішніших зимових видів спорту в нашій країні. Юлія Городна з Чернігова та харків'янин Степан Кінаш здобули бронзу в змішаній естафеті в американському Лейк-Плесіді. Протягом дистанції "синьо-жовті" зайшли на одне штрафне коло та використали 11 додаткових патронів. У підсумку український дует фінішував третім. "Золото" синглміксту виграла чеська команда, а "срібло" дісталося французам.

Студентська збірна України з хокею розгромила Швецію у своєму третьому матчі на Універсіаді. Поєдинок завершився з рахунком 12:2 на користь української команди.

Дмитро Мазурчук і Віталій Гребенюк стали бронзовими призерами у командних змаганнях з лижного двоборства. Після стрибків з трампліна Мазурчук і Гребенюк посідали третю проміжну позицію завдяки результатам 86,5 метра і 86 метрів. За підсумками лижних перегонів українцям вдалося зберегти третю сходинку. Мазурчук і Гребенюк програли на фініші 42,1 секунди суперникам зі США і 34,7 секунди — команді Японії.

Біатлоніст Дмитро Грущак приніс Україні третю нагороду — став срібним призером у гонці переслідування. Наш співвітчизник виходив на старт сьомим. Грущак безпомилково відпрацював на трьох вогневих рубежах і на заключну стрільбу прийшов лідером. Там Дмитро припустився однієї хиби та в підсумку фінішував на другому місці. "Золото" в персьюті здобув американець Бйорн Вестервельт.