Всесвітній день боротьби зі СНІДом та референдум про незалежність України: 1 грудня в історії

Зустрічайте четвер, 1 грудня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Майстру інтелектуальних комедій Вуді Аллену цього дня виповнюється 87 років. Американський актор, кінорежисер, композитор і сценарист народився в Нью-Йорку. У 17 років почав писати сатиричні новели, у 19 — стендапи для різних шоу, а вже в 31 рік зняв свою першу картину "Що трапилося, тигрова ліліє?". Тонкий гумор, легкість, психологічні роздуми й елементи абсурду — характерні риси режисерського почерку Аллена. Вуді — чотириразовий володар кінопремії "Оскар".

1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Перший випадок синдрому набутого імунодефіциту виявили у Західній Африці в середині 1970-х років. Відтоді це захворювання швидко поширилося по всьому світу. Зараз із вірусом імунодефіциту живуть близько 38 мільйонів людей на планеті. Першого грудня проводять численні акції та масові профілактичні тестування в різних країнах. Червона стрічка — міжнародний символ усвідомлення, підтримки, а також пам'яті про тих, хто втратив життя через хворобу. Автор цього атрибуту — американський художник Френк Мур, який прожив з ВІЛ понад 20 років. Варто пам'ятати, що ВІЛ не передається через побутові контакти, обійми чи поцілунки. Сучасна медицина дозволяє стримувати розвиток хвороби й допомагає інфікованим людям жити звичайним життям.

Першого грудня 1991 року відбувся референдум щодо проголошення незалежності України. Акт проголошення незалежності, який ухвалила Верховна Рада в серпні того ж року, підтримало понад 90% українців з усіх регіонів. За 31 рік Україна пройшла багато випробувань: пережила становлення як парламентсько-президентська республіка, ввела національну валюту, прийняла Конституцію і зайняла своє місце на міжнародній арені. Нині Україна протистоїть російському вторгненню і бореться за незалежність і свободу всього демократичного світу.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Медіа-партнери
Прямий ефір