Украина наш дом

"Все мертве, купи сміття, спалені вугілля будинків та цвинтарі на вулицях": жителька Маріуполя розповіла про місто (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Майже за місяць після окупації міста Маріуполя Донецької області російськими військами умови життя, вже без щохвилинних обстрілів, не покращилися. Про це розповідають ті, кому з неймовірними труднощами вдалося вибратись та потрапити на підконтрольну Україні територію. Свою історію розповіла маріупольчанка Катерина, повідомляє "Дом".

Так Катерина згадує останні дні у Маріуполі перед від'їздом:

"Все мертве було, мертве місто. Мертві будинки, мертві вікна, мертві люди. Все, що було у нас живе, все мертве".

Від початку повномасштабного вторгнення Росії жінка майже 100 днів була у місті. Перші кілька тижнів жила у підвалі. Виходила лише, щоб перевірити свою квартиру на п'ятому поверсі. Бачила, як загинули сусіди: їх убило уламками снарядів, коли вони готували на багатті їжу.

"Вони так і залишилися лежати у проході, просто в проході, у під'їзді і доводилося щоразу перескакувати, перестрибувати з речами просто через ці трупи", — згадує Катерина.

Три місяці пекла та страху. Багатогодинні обстріли та авіаудари. В один із днів Катерина змогла під обстрілом перейти в інший район міста до матері. Там майже всі будинки були розбиті. Будинок, де жила мама, уцілів.

"Я, коли зайшла в будинок, я дуже боялася. Я покликала: "Мамо, мамо". Я дуже боялася, що зараз буде така гробова тиша, і мені доведеться... і що я побачу найгірше", — поділилася жінка.

Маріупольчанка запам'ятала шосте квітня як довгоочікувану зустріч із мамою. Їхній будинок розташований неподалік заводу "Азовсталь" і щодня жінка бачила і чула, як бомбили тих, хто там ховався.

"Кожен удар і наш будинок здригався, і я думала, що наш будинок не витримає, він розсиплеться теж по камінчику, настільки сильні були удари. Я не уявляю взагалі, що мали відчувати люди, які перебували саме в "Азовсталі", ховалися. Це були такі вибухи. Це було жахливо", — розповіла Катерина.

Коли російські війська окупували місто, жити стало ще страшніше, каже Катерина. Бомбити перестали, але Маріуполь перетворився на руїни.

"Проходиш цілі райони — все порожньо, людей немає, порожньо. Всі або померли, або поїхали, або перебралися до родичів. Дуже, дуже багато просто порожніх дворів. Просто місто-примара. Груда сміття, спалені вугілля будинків і цвинтар, просто цвинтар вулицях", — каже маріупольчанка.

Щоб вибратися з мертвого міста, Катерині знадобилася допомога багатьох людей: і волонтерів, і міської влади, яка перебуває на підконтрольній території. Коли все ж таки вдалося виїхати, війна наздогнала під Василівкою — автобус потрапив під жорсткий обстріл. Катерина та її мама до ранку пролежали у полі на холодній землі.

"Я ще там. Я ще не тут, і я боюся, що подумки залишуся там надовго. Я хочу сказати, що від війни неможливо сховатись. Від неї можна тільки втекти", — поділилася маріупольчанка.

У тимчасово окупованому Маріуполі, за даними міського голови Вадима Бойченка, все ще лишається близько 100 тисяч осіб.

Читайте також: Майже під кожним зруйнованим будинком Маріуполя від 50 до 100 убитих, окупанти вивозять тіла разом з бетоном

Нагадаємо, як повідомляв начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко, епідемічна та гуманітарна ситуації в місті Маріуполі є на рівні катастрофи.

Читайте також: Дитинство в Маріуполі — народжуються, живуть і вмирають під бомбардуваннями (ВІДЕО) 

Прямий ефір