Украина наш дом

Вперше додано елементи для комфортного життя — модульне містечко відкрили в Ірпені (ФОТО)

Модульне містечко в Ірпені. Фото: Facebook/Олексій Чернишов

Сьогодні, 13 серпня, у місті-герої Ірпені Київської області відкрили тимчасове модульне містечко для українців, які через війну втратили домівки. Воно розташоване на території санаторію "Дубки". Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, інформує "Дом".

За його словами, у цьому містечку вперше було додано багато елементів, які важливі для комфортного життя. Зокрема:

  • бібліотека-навчальна зала з ноутбуками для уроків та за потреби офлайн-навчання;
  • кардіозона, де розміщені тренажери та інше спортивне обладнання;
  • вулична фітнес-зона;
  • пандуси;
  • альтанки та впорядкована територія санаторію "Дубки".

Чернишов запевнив, що влада робитиме все, щоб ці нововведення за можливості були і в наступних містечках. Тому на відкриття запросили голів громад, де вже споруджуються нові модульні містечка.

"Сподіваюсь, що умови, створені тут, будуть теплими та затишними для ірпінців. За рік місцева влада та уряд мають забезпечити людей житлом для постійного проживання", — заявив міністр.

В облаштуванні містечка допоміг уряд Польщі.

За інформацією пресслужби міністерства, містечко складається з 88 житлових модулів, розрахованих на 352 особи. У містечку є туалетні і душові кімнати (окремо чоловічі та жіночі), їдальні та інші зони загального користування. Там проживатимуть особи, які втратили житло внаслідок бойових дій. Перелік осіб для заселення формують громади.

Читайте також: "Тимчасове, але якісне та комфортне житло": в Ірпені облаштували модульне містечко (ФОТО)

Нагадаємо, раніше Чернишов повідомляв, що українці безоплатно прихистили сотні тисяч  співгромадян, які через війну були змушені покинути домівки. 5 серпня уряд ухвалив рішення спрямувати 115,6 млн грн на часткову компенсацію витрат за комунальні послуги за червень власникам житла, які тимчасово надали житло вимушеним переселенцям у межах програми "Прихисток".

Прямий ефір