Відродження лісів: селекційний центр побудують на Донбасі (ВІДЕО)

Фото: lesgazeta.by

У Донецькій області побудують селекційний центр для заготовки сіянців, що допоможе відновити ліси, знищені як стихійними пожежами, так і в результаті бойових дій. Проеєкт реалізують в межах держпрограми "Велике будівництво", повідомляє "Дом".

Перший камінь в будівництво регіонального лісового селекційно-насіннєвого центру заклали на території Краснолиманського лісництва. У центрі обладнають сховища для насіння і цехи для їхньої обробки, теплиці для саджанців і лісові плантації.

Фото: openforest.org.ua

"Вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою дозволить відтворити ті ліси, які загинули у нас в 2014 році. Це 2,5 тис. гектарів, які згоріли під час бойових дій. Якщо ми скоро повернемо тимчасово окуповану територію, то і там доведеться відновлювати ліси", — говорить Віктор Стороженко, начальник Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Кошти на створення селекційного центру, понад 37,5 млн грн, виділили з обласного екологічного фонду.

Фото: openforest.org.ua

"Будівництво відбуватиметься в межах програми президента "Велике будівництво". Воно не буде довгостроковим, але ми докладемо максимум зусиль, щоб дотриматися термінів і темпів вирощування саджанців, їх висадки і відновлення значної площі лісів Донецької області. Крім того, це дає можливість надалі, в залежності від потужності виробництва, допомогти нашим найближчим сусідам", — зазначив Павло Кириленко, глава Донецької ОДА.

Першу продукцію очікують у 2022-му році. Її направлять на відтворення лісів Національного природного парку "Святі гори" на території "Лиманського лісового господарства". Надалі на території селекційного центру планують вирощувати до 2,5 млн сіянців лісоутворюючих порід дерев і забезпечувати посадковим матеріалом також і Луганську область.

Читайте також: Закон про запобігання пожеж підписав президент: що він передбачає

Нагадаємо, сучасні радари для запобігання природних катаклізмів встановлять в Україні.

Прямий ефір