Можливість вторгнення РФ в Україну обговорять експерти в стрімтрансляції каналу "Дом"

Увесь квітень уряди ключових західних партнерів України попереджають про ймовірність вторгнення військ РФ в Україну. Їхні дані засновані на інформації військових — генерал Військово-повітряних сил США, командувач Європейським командуванням США Тод Уолтерс оцінив ймовірність вторгнення військ РФ в Україну в найближчі тижні "від низької до середньої".

Президент США Джо Байден оголосив про введення режиму надзвичайної ситуації у зв’язку зі "шкідливими діями" Росії, а Міністерство фінансів США повідомило про внесення до списку санкцій 15 громадян РФ і 25 російських компанії у відповідь на "зловмисну ​​діяльність" Росії, зокрема, на проведення кібератак, втручання у вибори та ситуацію в Криму.

Влада США в межах нових санкцій проти РФ ухвалила рішення вислати з дипломатичної місії РФ у Вашингтоні десятьох її співробітників. Мінфін США також оголосив про нові санкції щодо російського державного боргу. Водночас Байден заявив, що настав час для деескалації у відносинах із Росією, і США готові конструктивно рухатися вперед шляхом діалогу.

Президент України Володимир Зеленський висловив упевненість, що підтримка України з боку США не зміниться через зміну влади в жодній із країн. Також на Банковій повідомили, що РФ своїми діями на Донбасі намагається залякувати Україну та спровокувати її на наступ, але українська сторона буде й надалі утримуватися від такої реакції. Підтримку Києву висловили Франція, Німеччина, Канада та інші країни. У п’ятницю, 16 квітня, в Парижі тривають переговори Зеленського з президентом Франції Еммануелем Макроном.

Які кроки Вашингтона, Брюсселя, Берліна та Парижа матимуть найбільше значення для вирішення російсько-американської кризи, та чи вплине це на швидкість врегулювання ситуації на Донбасі? Що означають переговори Зеленського, Макрона та Меркель без Путіна? Наскільки ефективна політика Байдена щодо стримування російської агресії?

Обговоримо ці питання сьогодні, 16 квітня, в прямому ефірі на Facebook-сторінці телеканалу "Дом" о 18:30 за київським часом з:

  • Наталею Гуменюк, журналісткою з Києва;
  • Артуром Аваковим, російським політологом, доцентом Державного академічного університету гуманітарних наук, який перебуває в Москві;
  • Енді Маком, позаштатним радником президента України, який перебуває у Вашингтоні;
  • Ніколаусом фон Твікелем, журналістом із Берліна;
  • Катерін Квін-Джадж, старшим аналітиком Crisis Group в Києві (TBC).

Ведучий — журналіст Олексій Мацука.

Нагадаємо, уздовж лінії зіткнення встановлено 13 передавачів (5 — в Луганській області та 8 — в Донецькій), які дають можливість телеканалу "Дом" мовити на окуповану частину Донбасу в цифровому й аналоговому форматах. Жителям підконтрольної Україні території обох областей телеканал доступний і в кабельних мережах. Ще 5 передавачів подають сигнал на окупований Крим. Також телеканал "Дом" мовить через супутник Astra-4A, наявний як в YouTube, так і в Facebook.

Вся базова інформація про телеканал "Дом" доступна на сайті в розділі "Про канал", на сайті можна стежити й за прямим ефіром.

Медіа-партнери
Прямий ефір