Біля лінії дотику та адмінмежі з Кримом: де можуть зробити щеплення жителі окупованих територій (ВІДЕО)

Вакцинация в Мариуполе. Фото: mariupolrada.gov.ua

Жителі ОРДЛО й окупованого Криму можуть вакцинуватися від коронавірусу неподалік від контрольно-пропускних пунктів, повідомляє телеканал "Дом".

Пункти вакцинації в Донецькій області вже відкриті і працюють у трьох селищах, розташованих недалеко від контрольного пункту в'їзду-виїзду "Новотроїцьке".

Жителі окупованого Криму можуть зробити щеплення в Херсонській області. Для цього обладнали шість пунктів: три — в лікарнях обласного центру, решту — в амбулаторіях Генічеська, Чонгара і Каланчака, максимально близько до адмінмежі з півостровом. У всіх пунктах вакцинації щеплюють китайським препаратом CoronaVac — двічі з інтервалом 28 днів.

Тим часом в Маріуполі відкрився новий центр масової вакцинації, де можуть щеплюватися жителі з усієї Донецької області. Він розташований у спортивному комплексі "Іллічівець". Все обладнано за стандартами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Однією з перших отримати щеплення прийшла 89-річна Поліна Сазонова.

"Мені онучка зателефонувала зі Львова — вона лікар — і сказала: "Бабуся, йдіть і робіть, негайно". Тому що якщо зробиш перший раз і захворієш — легше буде. І наш лікар зателефонувала, щоб я пішла", — зазначає вона.

У центрах масової вакцинації прищеплюють усіх, хто записався в лист очікування в додатку "Дія" або через контактцентр Міністерства охорони здоров'я.

У Херсоні відкрили відразу три нових вакцинальних пункти: два — при школах і один — в торгово-розважальному центрі. Перед процедурою кожного пацієнта оглядає лікар. Після уколу необхідно пів години пробути в пункті вакцинації.

Вадим і Яна приїхали на щеплення зі Скадовська.

"Єдина хвороба, яку людству вдалося подолати, була переможена саме завдяки вакцинації. Тому, власне, ми намагаємося дотримуватися календаря вакцинації та прищеплювати себе і своїх дітей", — каже Вадим.

Тим, хто не записався на щеплення через додаток "Дія", при собі потрібно мати паспорт, декларацію сімейного лікаря або ідентифікаційний код.

"Якщо людина зареєстрована в "Дії", але у неї немає декларації, ми теж маємо право її прищеплювати при оформленні документів, тобто код і паспорт", — зазначає заступник директора Херсонської міської клінічної лікарні ім. Лучанського Ірина Стародумова.

Читайте також: Понад 50 центрів масової COVID-вакцинації працюють в Україні: перелік із адресами та режимом роботи

Нагадаємо, українське свідоцтво про COVID-вакцинацію офіційно визнали перші дві країни.

Прямий ефір