Вісім медалей завоювала українська збірна з артистичного плавання на чемпіонаті Європи (ВІДЕО)

Чемпіонат Європи з водних видів спорту відбувся в Будапешті (Угорщина). Збірна України з артистичного плавання завоювала відразу вісім медалей у своєму виді спорту. Про це повідомляє "Дом".

Українські спортсмени завоювали чотири "золота" і чотири "срібла". За результатами змагань Україна здобула кубок найкращої команди Європи за перемогу в загальному заліку.

Збірна України завершила виступ на турнірі й показала найкращий результат в історії країни на чемпіонатах Європи з артистичного плавання. Золоті медалі в складі України виграли Марта Федина (соло, технічна програма), команда (комбінація), команда (вільна програма) і команда (хайлайт).

"Звичайно, я дуже рада. Але я хочу сказати, що стільки років йти до цих медалей — це сплановані та очікувані медалі. Довільна група — найцінніша, бо це олімпійська програма. Її добре оцінили, і це дуже радує", — розповіла головна тренерка збірної України з артистичного плавання Світлана Саідова.

Медалі в хайлайті — так званій водній акробатиці — розігрувалися вперше на чемпіонаті Європи. У 2019 року українки стали чемпіонками світу з цього виду спорту.

"Хайлайт — це видовищна програма. Якщо довга група, технічна група — це більш складні програми на дихання, то хайлайт — це атмосферна програма, зроблена, щоб показати максимальний рівень команди в стрибках", — зазначила триразова чемпіонка Європи з артистичного плавання Єлизавета Яхно.

Раніше повідомлялося, що київське "Динамо" в нинішньому сезоні 2020/2021 виграло всі головні нагороди українського футболу — Суперкубок, чемпіонат і Кубок України.