"Питання життя і смерті" — високопоставлений український чиновник різко попередив про проєкт "Північний потік-2"

Фото: today.ua

Автор: Володимир Афанасьєв

18 лютого 2021 року

Голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що газопровідна мережа України є ключовим елементом її оборонної системи.

 Глава українського державного газового гіганта попередив європейських лідерів про потенційну військову загрозу для країни від Росії, якщо суперечливий проєкт газопроводу "Північний потік-2", що піддався санкціям, коли-небудь введуть в експлуатацію.

Проєкт, очолюваний російською державною газовою монополією "Газпром", наразі перебуває на стадії реалізації і спрямований на транспортування російського газу до Німеччини.

Андрій Коболєв, голова правління української державної газодобувної та газорозподільної компанії "Нафтогаз України", заявив, що, оскільки газопровідна мережа країни є ключем до експорту російського газу до європейських країн, її можна вважати "ключовим елементом у системі оборони України".

За словами Коболєва, якщо "Північний потік-2" запрацює, це знизить важливість трубопровідної інфраструктури України для постачання газу до Європи, що зробить країну більш вразливою до російської агресії.

"Ось чому зупинення "Північного потоку-2" — це "питання життя і смерті" для громадян України. "Північний потік-2" економічно не має сенсу, але має очевидну геополітичну мету", — додав він.

Росія анексувала Крим від України в 2014 році, що призвело до санкцій США і Європи проти Кремля, компаній, контрольованих державою, і деяких приватних осіб.

У середу президент Росії Володимир Путін звинуватив владу США в тому, що вони змушують Росію продовжувати "платити (збори за транзит газу) Україні", сусідові, якого він назвав "недружнім у ставленні до Росії".

У четвер офіційний представник Путіна Дмитро Пєсков продовжив цю риторику, заявивши, що "Північний потік-2" — "відмінний проєкт для європейської енергетичної безпеки".

"Наші американські партнери повинні менше цікавитися "Північним потоком-2" і приділяти більше уваги своїй (власній) енергетичній безпеці", — сказав Пєсков, маючи на увазі сильні хуртовини в Техасі, що залишили без електрики мільйони жителів.

Повідомляють, що адміністрація президента США Джо Байдена раніше на цьому тижні пропустила останній термін для подання пропозицій про нові санкції проти проєкту, очолюваного "Газпромом", і підрядників, які допомагають завершити проєкт, який вже відкладають більш ніж на рік через обмеження США.

Чотири вашингтонських законодавці відреагували на цю затримку в середу, направивши лист держсекретареві США Ентоні Блінкену з проханням терміново проінформувати про зусилля адміністрації Байдена щодо вживання нових заходів проти "Північного потоку-2" відповідно до двох раніше ухвалених законів для "захисту енергетичної безпеки Європи".

"Якщо проєкт буде завершено, "Північний потік-2" дасть можливість режимові Путіна і надалі використовувати енергетичні ресурси Росії в ролі зброї для чинення політичного тиску всією Європою. Це також дало б право Путіну обійти Україну, позбавивши Київ найважливіших транзитних доходів і зробивши його більш уразливим до російської агресії", — йдеться в листі.

За оцінками, з 2014 року близько третини бюджетних коштів Росії щорічно витрачають на розвиток російських збройних сил і правоохоронних органів.

Американські законодавці заявили, що, крім уже введених санкцій щодо російського трубоукладального судна "Фортуна", слід негайно ввести обмеження щодо іншого трубоукладального судна  — "Академік Черський", а також флотилії з 13 допоміжних буксирів і суден.

Ці судна розглядають як ті, що підтримують діяльність "Фортуни", яка в кінці січня відновила будівництво першої незавершеної ділянки російського газопроводу в водах Балтійського моря біля берегів Данії.

По материалам Upstream

Медіа-партнери
Прямий ефір