Украина наш дом

Всупереч вимогам лікарів, Саакашвілі перевезли в найнебезпечніше місце, — Ясько

Міхеіл Саакашвілі. Фото: aif.ru

Міхеїла Саакашвілі, який перебував у пенітенціарній установі в Руставі, сьогодні, 8 листопада, вивезли до в'язниці у Глдані. Про це у Facebook повідомила подруга екс-президента Грузії, народна депутатка Єлизавета Ясько, інформує "Дом".

Удень консиліум лікарів, який оглядав громадянина України, колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, зробив заяву про необхідність негайного переведення його до лікарні з необхідною мультитехнологічною апаратурою.

За деякий час з'явилася інформація про те, що Саакашвілі справді перевозять із пенітенціарної установи у Руставі, де його утримували, нібито до лікарні у Горі.

"Десь годину тому у невідомому напрямку Михайла вивезли з в'язниці. Переміщення його ні з родичами, ні з адвокатами не було погоджено", — заявила нардепка.

Ще через час Ясько повідомила, що Саакашвілі вивезли аж ніяк не до лікарні, а до в'язниці у Глдані. Це місце несвободи стало сумно відомим у 2012 році, коли були поширені відеозаписи, що свідчили про тортури. Інформація спровокувала політичний скандал. Вважається, що вона до певної міри вплинула на те, що партія Саакашвілі втратила владу.

"Попри заяви консиліуму лікарів, грузинського та українського обмудсменів, позицію України, його перевели в найнебезпечніше місце для його життя — Глдані!" — повідомляє Ясько.

Нагадаємо, що Міхеіла Саакашвілі затримали у Грузії 1 жовтня. Він не був у країні 8 років. Поїхав підтримати свою партію на місцевих виборах. У Грузії проти Саакашвілі були відкриті чотири кримінальні провадження. За двома з них винесено заочні вироки з максимальним терміном позбавлення волі — 6 років. Політик вважає, що справи проти нього сфабриковані. Він просить міжнародну спільноту не залишати його справу поза увагою.

Прямий ефір