Волонтерський фронт: англієць рятує українців із гарячих точок

Ігнат Івлєв-Йорк. Фото: kanaldom.tv

Англієць Ігнат Івлєв-Йорк щодня евакуює українців із гарячих точок. Він займається волонтерством з 2014 року, а з моменту повномасштабного вторгнення став військовим фотографом. Згодом Ігнат зрозумів, що хоче робити більше, ніж просто розповідати світові про історії українців, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Ігнатові 26 років. Навесні разом з різними фондами він рятував людей із Донбасу. Зараз у нього є свій штаб з евакуації.

"У мене є брат Філіп. Ми багато працюємо разом. Він очолював гуманітарний штаб у Сєвєродонецьку, до того, як місто окупували. Те, чим ми займаємось, дуже небезпечно", — каже волонтер.

Вмовляти людей евакуюватися Ігнатові доводиться часто. Проте не всі погоджуються покидати свої домівки.

"Ми нещодавно були в Лимані. Там є сім'я, яка живе у підвалі, бо від будинку фактично нічого не залишилось. Я вмовляю їх евакуюватися, а вони не хочуть. Кажуть, що бояться покидати батьків та хворих родичів, але жертвують здоров'ям власних дітей, які днями сидять у сирому і темному підвалі", — пояснює Ігнат.

Кожна людина, яку вдалося вмовити евакуюватися, для Ігната — маленька перемога. Втім, кожна така перемога має свою ціну.

"В Соледарі літали винищувачі, які скидали бомби просто на місто. Ось це реально страшно, бо коли стріляє артилерія, то ти чуєш свист і можеш зрозуміти приблизний напрямок, можеш сховатися. Коли летять винищувачі й скидають бомби на місто, то стає дуже страшно", — зізнається волонтер.

Попри небезпеку Ігнат продовжує евакуювати українців. Від початку повномасштабної війни Ігнат та його команда евакуювали з гарячих точок тисячі людей. Хлопець просить мешканців прифронтових міст не боятися залишати свої домівки, адже будь-якої миті вони можуть втратити найцінніше — життя.

Читайте також: Відібрали 30 реальних історій війни: інтерв'ю з продюсером документального фільму-реконструкції "Область героїв"

Медіа-партнери
Прямий ефір