Війна з "іноагентами": як Кремль розправляється з незалежними ЗМІ (ВІДЕО)

Кремль. Фото: delfi.lt

У Росії статус "іноземних агентів" отримали міжнародні ЗМІ, які фінансуються з-за кордону. Кремль вимагає маркування їх матеріалів. За недотримання такої вимоги суд Москви оштрафував "Радіо Свобода". Про атаку РФ на незалежне ЗМІ інформує телеканал "Дом".

Штраф у розмірі 5,5 млн руб. зобов'язав заплатити "Радіо Свобода" Тверський суд Москви. "Роскомнадзор" звинувачує мовника в відсутності маркування "іноагент".

Журналісти "Радіо Свобода" такі дії розцінюють як тиск на незалежне ЗМІ, оскільки подають глядачеві об'єктивну інформацію, на відміну від російських пропагандистських ресурсів.

"Ми розглядаємо цю кампанію, ті штрафи, які накладені на нас, як цільову атаку на "Радіо Свобода". Її мета — перешкодити аудиторії в Росії отримати доступ до новин без цензури та об'єктивної інформації, які ми надаємо щодня", — заявив регіональний директор "Радіо Свобода" в Європі Кирило Сухоцький.

Саме "Радіо Свобода" стало першим в Росії міжнародним медіа, яке оштрафували.

"Медіа-корпорації, також пов'язані з міжнародним фінансуванням, ще не стикаються з цими проблемами. Але це може бути лише тимчасовою ситуацією. Так що ми, очевидно, стали першою стратегічною метою цієї атаки, може бути, в якості перевірки. Але я не думаю, що на цьому все закінчиться. Я думаю, що головна мета тут — повністю зруйнувати велику частину альтернативної думки в порядку денному російських ЗМІ", — переконаний журналіст російської служби "Радіо Свобода" Сергій Добринін.

У Кремлі заявили, що у них нібито не було іншого вибору, як зобов'язати іноземне ЗМІ позначати свої матеріали як інформаційний продукт іноагента. В роботі іноземних медіа Москва бачить загрозу, і про це заявляють в ефірах пропагандистських ЗМІ.

Читайте також: Закон про "іноагентів", суверенний інтернет та нові заборони: Ілля Пономарьов у програмі "На самом деле: Россия"

Стурбованість у зв'язку з діями "Роскомнадзора" висловили в Білому домі.

"Редакційно незалежне висвітлення цих мереж особливо важливо в країнах з репресивним медійним середовищем, зокрема там, де незалежна журналістика піддається цензурі або свобода вираження думок обмежується або карається. Секретар і виконуючий обов'язки генерального директора Агентства США з глобальних ЗМІ Келу Чао поділилися своїми серйозними побоюваннями з приводу того, що російський уряд продовжує обмежувати свободу ЗМІ", — заявили в Держдепі США.

Керівництво "Радіо Свобода" не виключає варіанту закриття редакції в Росії. Але росіяни, які довіряють "Радіо Свобода", можуть залишитися в інформаційному вакуумі, зазначив Кирило Сухоцький.

"Ми хочемо залишитися в Росії. Наша присутність в Росії має вирішальне значення. Це бюро необхідно. Ми в боргу перед російською аудиторією, щоб продовжувати інформувати їх про те, що відбувається, навіть якщо Кремль не хоче, щоб вони отримували цю інформацію. Тому ми зробимо все, щоб залишатися в Росії", — сказав регіональний директор "Радіо Свобода" в Європі.

Закони про відповідальність іноагентов набули чинності 1 березня цього року. Мін'юст РФ оголосив "Радіо Свобода", "Голос Америки", "Настоящее время" та ще десятки міжнародних ЗМІ, що працюють на території Росії, іноземними агентами.

Читайте також: Підсумки 8 квітня: Володимир Зеленський на передовій, зниження цін на бензин, COVID-тестування на КПВВ (ВІДЕО)

Прямий ефір