Украина наш дом

Війна проти олігархів небезпечна для будь-якого президента України, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: ua.news

Процес деолігархізації в Україні не закінчиться за один рік, але запит на нього у суспільства дуже високий. Про це у програмі "На самом деле: Украина" телеканалу "Дом" розповів політолог Володимир Фесенко.

Він зазначив, що потреба в деолігархізації України виникла давно, а не через останні заяви та дії США, які ввели санкції щодо українського олігарха Ігоря Коломойського.

"Так, США ввели санкції, причому дуже обмежені — лише заборона на в'їзд до США для Ігоря Коломойського. Зауважу, що розслідування щодо колишнього менеджменту "ПриватБанку", близького до Коломойського, в Україні почалося ще до цих санкцій. Санкції проти Медведчука ухвалили в Україні, хоча в США проти Медведчука ніяких дій не здійснювали", — сказав Володимир Фесенко.

На думку політолога, було б наївно очікувати, що одного дня почнеться війна проти всіх олігархів.

"Для будь-якого президента України це було б вкрай небезпечно. Ось Петро Порошенко, наприклад, говорив про деолігархізацію у 2015 році. Дуже багато було сказано, але нічого особливо не відбулося", — нагадав він.

Читайте також: Мендель для Atlantic Council: Зеленський має намір закінчити еру олігархів в Україні

Зараз же, вважає Фесенко, ситуація буде розвиватися не як якась масштабна та гучна війна проти всіх олігархів. Імовірніше, йтиметься про послідовну, поступову політику видавлювання олігархів з політики й інформаційного простору.

"Це не відбудеться одномоментно. Крім того, це не відбудеться за один рік. Можливо, навіть не за один виборчий цикл. Але запит на це є. До цього схильний і президент Зеленський, і значна частина суспільства. Тому будемо рухатися, вже рухаємося в цьому напрямі", — сказав політолог.

Повна версія інтерв'ю: "Харківські угоди", партія Шарія та боротьба з олігархами: інтерв'ю з політологом Володимиром Фесенком

Прямий ефір