Війна дронів: чому програють російські безпілотники (ВІДЕО)

Збитий "Орлан". Фото: Facebook/Сили оборони Запоріжжя

Бойові дрони стали ключовими учасниками російсько-української війни. Щодня ми бачимо, як ударні безпілотники "Байрактар" ​​(Bayraktar) знищують техніку окупантів. Безпілотні літальні апарати (БпЛА) у нинішній війні широко застосовуються обома сторонами, але ті, що використовують українські захисники та російські безпілотники мають низку відмінностей, інформує "Дом".

Дрони — дуже ефективна зброя, вони дозволяють здалеку виявляти бойові цілі та коригувати мінометний та артилерійський вогонь.

Бойові літальні апарати активно використовують українські військові, вміло вражаючи за їх допомогою техніку супротивника.

Зробивши ставку на перевагу артилерії та авіації у війні з Україною, російська армія не займалася розвитком безпілотної авіації. Вона обмежилася кількома типами розвідувальних безпілотників типу "Орлан-10".

А ось західні країни, а також Туреччина, Китай та Ізраїль БпЛА приділяли достатньо часу та коштів. Україна, починаючи з 2014 року, активно переймала досвід цих держав.

"Використання безпілотної авіації — багато в чому це рекомендація західних інструкторів. Починаючи з 2015 року, вони просували насиченість підрозділів, починаючи від рівня взводу до рівня бригади саме безпілотними літальними апаратами. Тому була велика увага до вітчизняних розробок, і були прийняті на озброєння такі достатньо вдалі зразки як "Фурія", і, найголовніше, було профінансовано закупівлю та навчання персоналу для середнього ударного безпілотника "Байрактар", — пояснює військовий експерт Михайло Жирохов.

Використанням ударних квадрокоптерів справа не закінчилася. У розвідку з боку України йдуть не лише бойові безпілотники.

"Їхня бойова ефективність, як ударних, — мінімальна, проте як розвідувальних для коригування вогню і для розвідки, щоб подивитися, що знаходиться за найближчим пагорбом, — вони унікальні. І по-друге, вони дуже дешеві", — каже Жирохов.

Безпілотники керуються радіозв'язком. Він може перерватися, якщо сигнал потоне у радіошумах. Російська армія має техніку, щоб знешкоджувати й глушити дрони, розповідає експерт, але вона дуже близької дії, а для ефективної роботи потрібно, щоб мета була в безпосередньому "полі зору".

"Через потужність ці глушилки повинні бути на першій лінії, тобто на нулі. І, відповідно, поява якоїсь такої незвичайної машини або незвичайного пристрою викликає, скажімо так, підвищений інтерес з боку артилерії. І ці машини знищуються насамперед", — пояснює експерт.

За три місяці війни, за даними військових аналітиків, Росія вже втратила не менше ніж дев'ять таких глушилок. Безповоротно втрачають на полі бою російські військові й свої "Орлани". З 24 лютого їх знищено понад 45 штук. При цьому українські можливості радіоелектронної боротьби лише зростають, чого не скажеш про супротивника.

"Подальший розвиток тільки йтиме в плюс, тому що більшість російських безпілотників створені з використанням закордонних компонентів, які зараз росіянам не доступні. Тому відновити парк тих же "Орланів-10" без якихось "сірих" схем буде дуже і дуже непросто. Україна має можливість купувати і компоненти, і отримувати безпілотники західного зразка, ті ж Switchblade-300 і навіть Switchblade-600", — вважає військовий експерт Михайло Жирохов.

Україна виграє війну дронів, і є всі шанси, що розрив в оснащенні безпілотниками тільки збільшуватиметься в майбутньому. Зараз на озброєнні української армії близько 800 тис. безпілотних апаратів, крім того, є цивільні дрони, які купують на фронт волонтери, каже Жирохов. Кількість цих апаратів підрахувати неможливо, їх регулярно доставляють бійцям на передову.

Читайте також: Що ЗСУ можуть протиставити російській техніці — огляд новітнього озброєння (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір