Воєнне закінчення конфлікту чи переговори: Фесенко назвав два сценарії припинення війни в Україні (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pmg.ua

Ніхто зараз не знає відповіді на запитання: "Коли закінчиться війна в Україні?". Але можна оцінити два сценарії закінчення воєнних дій. Про це сьогодні, 17 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA заявив політолог Володимир Фесенко.

За його словами, перший сценарій закінчення війни в Україні — воєнний.

"Воєнне закінчення нинішнього конфлікту для України буде і має означати звільнення всіх окупованих територій. Але для того, щоб це сталося, нам потрібно накопичити необхідні ресурси. А Росія за цей час має ослабнути. Ось якщо вийде, якщо за сприятливого сценарію ми ресурси накопичимо, і ми матимемо достатньо ресурсів для деокупації територій, а Росія матиме протилежну ситуацію, тоді війна закінчиться", — зазначив експерт.

Володимир Фесенко звернув увагу, що за такого сценарію будуть певні ризики.

"Путін може спробувати зробити різні погані речі, такі ризики існують. Але негативний перебіг війни для Росії може спровокувати політичну кризу в самій Росії", — сказав політолог.

Він вважає, що це сприятливий сценарій, але навряд чи він станеться найближчим часом.

"На сьогодні ситуація така, що немає достатніх військових ресурсів для перемоги в України, тому що ми залежимо від постачання зброї та боєприпасів від наших західних партнерів. З різних причин, але поки що цих воєнних ресурсів не вистачає. Але й у Росії, як уже очевидно, не вистачає ресурсів для того, щоб вести повноцінний наступ в Україні. І вони все частіше, і на великих ділянках фронту переходять до оборони, а часто і відступають, як ми бачили під Києвом, на півночі України навесні", — нагадав Фесенко.

Щодо мирних переговорів, на думку експерта, існує інша проблема.

"Позиції України та Росії настільки відрізняються, що теоретично навіть складно уявити, про що дві країни можуть домовитися. Ось який може бути компроміс? Ми хочемо повної деокупації окупованих територій. А Росія хоче зберегти контроль, як мінімум над Кримом та Донбасом, а щодо максимуму навіть над окупованим півднем України", — пояснив він.

Політолог вважає, що компромісу не може бути.

"Максимум, про що можуть домовлятися теоретично, і те, лише за певних умов, — це про якесь тимчасове припинення вогню. І то, це залежить від обставин", — висловив свою думку експерт.

Володимир Фесенко вважає, що цей варіант поки що виглядає не дуже однозначно.

Читайте також: Україна реалізує нові стратегії та тактики — Романенко розповів про можливість нового "жесту доброї волі" від окупантів

Прямий ефір