Вода, продукти та транспорт: про потреби жителів прифронтових територій розповіли у Червоному Хресті

Місія Червоного Хреста. Фото: shotam.info

У контексті надання гуманітарної допомоги на підконтрольній і непідконтрольній українському уряду прифронтових територіях потреби людей однакові. Про це у програмі "На самом деле: Донбасс" телеканалу "Дом" розповів керівник пресслужби делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні Олександр Власенко.

"Як такої різниці немає, оскільки люди, що живуть по різні боки від лінії зіткнення, мають однакові потреби. І ми намагаємося відповідати на ті потреби, які виникають у них", — зазначив Власенко.

Він нагадав про проблеми водопостачання по обидва боки лінії зіткнення: наприклад, водоводи піддаються пошкодженням під час бойових дій, і жителі прифронтових територій роками страждають через відсутність води.

"Від проблем із водопостачанням по одну сторону лінії зіткнення страждають люди, що перебувають по інший бік лінії розмежування. Бо труба водоводу неодноразово перетинає лінію розмежування — ці речі впливають на життя людей по обидві сторони лінії зіткнення", — сказав Власенко.

Він акцентував: проблеми населення посилює близькість до лінії зіткнення, а тепер — ще й пандемія COVID-19. Страждає транспортне сполучення. Людям доводиться сподіватися на гуманітарну допомогу, щоб вижити, говорить Власенко.

"Що ближче до так званої сірої зони, то ближче до безпосередньо лінії зіткнення, то більше проблем у людей. Особливо зараз в умовах пандемії, яка посилила проблеми, які були. Наприклад, це ускладнило транспортне сполучення, малонаселені пункти часто стають відрізаними від світу. Туди не ходить транспорт. Люди там починають більше покладатися на ті продуктові, гігієнічні набори, які ми привозимо", — деталізував він.

За його словами, минулого року організація мала намір скоротити обсяги надання продуктових і гігієнічних наборів, однак пандемія скоригувала плани.

"Якщо ще рік тому ми прогнозували скорочення подібної допомоги — надання продуктових і гігієнічних наборів, які були у нас для найуразливіших верств населення, які проживають саме в таких населених пунктах, — то через пандемію COVID—19 ці плани довелося згорнути", — продовжив Власенко.

Він додав, що кількість людей, які отримують продуктові набори від МКЧХ, не змінилася. Найбільш уразливими є жителі сіл "сірої зони" з малою чисельністю населення.

"Раніше ми надавали таку допомогу для трохи понад 21 тис. осіб, так і зараз така кількість мешканців отримують від нас ці продуктові набори. І, звичайно, ось такі села в "сірій зоні", безпосередньо поблизу лінії розмежування, де залишилося до 20 жителів, переважно пенсійного віку, — вони є найскладнішими і найбільш уразливими", — деталізував Власенко.

Повна версія інтерв'ю: Маніпуляції з темою гуманітарної допомоги в ОРДЛО: інтерв'ю з представником Червоного Хреста

Прямий ефір