Украина наш дом

Під час обшуку застрелений житель Криму, його дружина — затримана: що відомо (ВІДЕО)

Обыск в Крыму. Фото: crimean-solidarity.org

В окупованому Криму місцевий житель Аюб Рахімов убитий російськими силовиками під час обшуку. У райвідділ "поліції" забрали його дружину та матір двох дітей — Сахібу Бурханову. Що з нею зараз — невідомо. Представники окупаційної влади те, що відбувається, офіційно не коментують, інформує "Дом".

Вранці 11 травня жителі села Завітне (Совєтський район АР Крим) помітили на вулиці службові автомобілі й велику кількість озброєних силовиків. Представники окупаційної поліції почали обшук в будинку Аюба Рахімова. Щоб підтримати чоловіка, односельці прийшли до його будинку.

"Вирішили прийти підтримати брата, дізнатися, чому — причину, звичайно, не дізналися поки. З якої причини тут обшук... Крим — це таке місце було спокійне, тут ніколи не було злочинців або терористів, але наразі з нашого народу хочуть зробити злочинців-терористів, ми з цим ніколи не погодимося", — розповідає очевидець.

Рахімова вдома не виявилося. Тоді під варту взяли його дружину — Сахібу Бурханову. Її відвезли до районного відділку "поліції", а після доставили в міський "суд". Де зараз перебуває жінка, невідомо. На підтримку Бурханової вдень ​​під будівлею "суду" зібралися люди.

Як зазначив активіст Юсуп Сейт-Емінов, інформації, де вона перебуває — в "суді", в "РВВС", в "паспортному столі" — силовики не надавали.

"Найбільше обурює, що з'ясувати взагалі неможливо", — сказав він.

Паралельно з обшуком в селі Завітне проходив ще один — в селі Дубки під Сімферополем. За повідомленнями місцевих жителів, там вони чули постріли та вибух, а через кілька годин до будинку під'їхала машина ритуальної служби.

"До будинку, де проходили слідчі заходи, нікого не підпускали. Ані громадськість, ані ЗМІ, ані адвоката. Адвокат намагався надати правову допомогу, але його не пустили. Пустили тільки після того, як слідчі заходи були завершені", — повідомив місцевий активіст.

Правозахисники повідомляють, що під час цього штурму був убитий сам Аюб Рахімов.

В українській прокуратурі АР Крим та м. Севастополя вже відкрили кримінальні провадження у справі про незаконні обшуки й затримання окупаційною владою на півострові.

"Стало відомо, що під час одного з обшуків, в селі Дубки Сімферопольського району Автономної Республіки Крим, при невідомих обставинах був убитий уродженець Узбекистану. Зараз ми вживаємо всіх необхідних заходів для встановлення обставин події та її подальшої кваліфікації. Щойно у нас з'явиться інформація, ми одразу її повідомимо суспільству", — коментує телеканалу "Дом" прессекретарка прокуратури Катерина Діденко.

У разі, якщо вбивство буде визнано політично вмотивованим, воно стане не першим. З початку окупації півострова Кримськотатарський Ресурсний Центр зафіксував 55 таких вбивств. Аналіз ситуації за останній рік показав різке збільшення незаконних обшуків і затримань на окупованому півострові.

"Треба розуміти, що за кожною цією цифрою — чиєсь життя. Тому навіть одне порушення — це вже проблема, це вже погано. Якщо говорити про загальну ситуацію, про динаміку — дійсно, є зростання певних категорій. Якщо говорити про арешти, ми знаємо, що значно погіршилася ситуація з ув'язненими", — говорить менеджер Кримськотатарського Ресурсного Центру Людмила Коротких.

Всього за сім років окупації центр зафіксував майже 5 тис. порушень прав людини.

Читайте також: Нові обшуки в будинках кримських татар провели силовики в Криму — подробиці (ФОТО)

Нагадаємо, 11 травня відбулися два обшуки — в будинку Аюба Рахімова в селі Завітне та в селі Дубки. Під час проведення обшуків в Дубках був застрелений громадянин Узбекистану Аюб Рахімов.

Читайте також: Громадянина Узбекистану застрелили в Криму під час обшуку

Прямий ефір