Позачергове засідання Київради та питання Порошенка — що заявили у "Слузі народу" та "Європейській Солідарності" (ФОТО, ВІДЕО)

Виступи щодо позачергового засідання Київради. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 20 січня, "Європейська Солідарність" скликала позачергове засідання Київради. Народні депутати від фракції "Слуга народу" заявили, що засідання скликане незаконно, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

За словами депутата Київської міської ради від фракції "Слуга народу" Юрія Федоренка, об'єктивно засідання невідкладно скликане під одне політичне питання — звернення до всіх інстанцій державної влади щодо можливого переслідування Петра Порошенка.

"Європейська Солідарність" сьогодні у залі, де мають розв’язуватися виключно господарські питання та проблеми киян, розв’язує свої політичні питання цією однією політичною заявою", — сказав він.

Нардеп додав, що зі 120 депутатів за включення до порядку денного цього проєкту рішення проголосували 64.

Крім того, у "Слузі народу" назвали збори засідання через одне питання втручанням у роботу незалежних судів та правоохоронної системи, а також тиском на суд. А причиною для позачергової сесії може бути тільки надзвичайний стан або техногенна катастрофа.

Водночас у "Європейській Солідарності" вимагають "припинити політичні репресії в країні", а також звинувачують чинну владу в тому, що вона намагається позбутися опонента.

Виступи щодо позачергового засідання Київради. Фото: kanaldom.tv
Виступи щодо позачергового засідання Київради. Фото: kanaldom.tv
Текст звернення. Фото: kanaldom.tv

Читайте також: Політична вистава: як Порошенко намагається тиснути на суд, пояснив представник президента в КС

Нагадаємо, 20 грудня 2021 року президенту України (2014-2019 рр.), нинішньому народному депутату Петру Порошенку повідомили про підозру в держзраді (ч. 1 ст. 111 КК України) та сприянні діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3) КК України). Йому інкримінують розірвання торгових контрактів на постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки та укладання торгових угод із представниками окупаційних адміністрацій окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

У день оголошення підозри політик виїхав до Європи. 24 грудня Офіс генерального прокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу Петру Порошенку у вигляді арешту з можливістю внесення застави розміром 1 млрд грн.

17 січня Порошенко повернувся до України. У той самий день у Печерському районному суді Києва розпочалося судове засідання щодо обрання йому запобіжного заходу.

19 січня суд оголосив запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Це означає, що Порошенку заборонено залишати межі Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора чи суду. Також Порошенко має приходити за викликом слідчого, прокурора або суду. Термін дії таких обмежень — до 19 березня 2022 року.

Читайте також: Усі ходи записані — свій прогноз щодо динаміки справи Порошенка озвучив Луценко

Медіа-партнери
Прямий ефір