Украина наш дом

Володимир Зеленський призначив посла України у США

Фото: ОП

Надзвичайним та повноважним послом України в Сполучених Штатах Америки стала ексміністр фінансів Оксана Маркарова. Указ про її призначення сьогодні, 25 лютого, підписав президент України Володимир Зеленський, повідомляє "Дом" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Патріотизм, високий професійний рівень та дуже позитивне сприйняття в США — ці якості Оксани Маркарової президент вважає формулою успіху для зміцнення стратегічного партнерства України та США.

Володимир Зеленський доручив їй налагодити діалог з адміністрацією президента США Джо Байдена та зміцнити двопартійну підтримку України в американському Конгресі.

Президент звернув увагу українського посла на важливості залучення США до процесу врегулювання ситуації на Донбасі, а також до зусиль щодо деокупації Криму.

Серед завдань дипломатична робота за такими напрямками:

  • посилення санкцій США проти Росії, зокрема щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2";
  • американська підтримка у рішенні НАТО про надання Україні ПДЧ та у питанні українських реформ;
  • залучення іноземних інвестицій;
  • просування українського експорту;
  • відстоювання інтересів українського бізнесу за кордоном.

Нагадаємо, Оксана Маркарова обіймала посаду міністра фінансів України з листопада 2018 року до березня 2020 року в урядах Володимира Гройсмана та Олексія Гончарука. Вона також була членом Ради національної безпеки України з травня 2019 року по березень 2020 року.

Раніше повідомлялось, що законодавці США закликають адміністрацію Байдена проінформувати Конгрес щодо санкцій проти "Північного потоку-2".

Читайте також: Відстоювання суверенітету України — життєво важлива справа для Європи і США, — Байден

Прямий ефір