Візит Зеленського до США — які результати для України та висновки експертів (ВІДЕО)

Здание мэрии города Сан-Франциско подсветили цветами украинского флага. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський зараз перебуває в Каліфорнії, де прочитає лекцію в Стенфордському університеті — розповість про головні українські виклики та досягнення. На честь прибуття Зеленського мерію Сан-Франциско підсвітили в кольори українського прапора. До України глава держави повернеться не з порожніми руками, повідомляє "Дом".

Так, перемовини української делегації з американцями у Вашингтоні принесли Україні 60 млн дол. на закупівлю американської військової техніки для української армії.

"Угода стосується багатьох сфер, і не лише оборонної: і сфери оборонно-промислового комплексу, і питань кіберзахисту, що набагато ширше ніж лише повноваження Міністерства оборони, і питань співробітництва розвідувальних спільнот", — повідомив заступник директора Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України полковник Олександр Буняк.

А ще:

  • 45 млн дол. гуманітарної допомоги для Донбасу;
  • 12,8 млн дол. на боротьбу з COVID-19;
  • 463 млн дол. на захист демократичних цінностей, прав людини й розвиток реформ в Україні.

І це ще не рахуючи того, що Експортно-імпортний банк США та Міністерство економіки напередодні підписали меморандум про взаєморозуміння, що передбачає виділення американським держбанком гарантій на $3 млрд на операції з експорту до України товарів і різних послуг.

"Ключ до успішної України — країна з сильними та цілісними інституціями, економікою, що процвітає, яка дасть українцям можливість розраховувати на добре оплачувані робочі місця. І запас стійкості, який дозволить чинити опір російській агресії, зовнішній агресії. І Сполучені Штати — партнер, відданий справі успіху України", — заявив заступник помічника Держсекретаря США Джордж Кент.

Супроводжує Зеленського в Каліфорнії віцепрем'єрміністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, для якого диджиталізація України — справа честі, а зміна алгоритмів Google та Apple Music — це нова державна задача.

"У нас є такий вже результат з Apple. Ми вже бачимо, як змінився Apple Music український, що там з'явилося багато альбомів українських авторів, ми отримали фітбек від українських авторів. Тому хочемо такого ж результату досягти і в Google. Неможливо уявити, щоб в Apple Music або в YouTube Music у Франції показували, наприклад, німецький контент", — розповів Федоров.

Загрози для України та всієї Східної Європи з боку Росії весь час проходили червоною лінією під час візиту президента до США. Як у Вашингтоні, так і в Каліфорнії президент Зеленський приділяє особливу увагу безпеці українських громадян.

"Сполучені Штати — стратегічний партнер номер один для Києва. Це важливий візит для України, це перемога. Зрозуміло, що я не маю права говорити від імені президента Байдена, але я впевнений, що президент Байден і його адміністрація, якщо, не дай Боже, буде навіть агресія проти України, вони все зроблять, щоб захистити Україну, вони все зроблять, щоб дипломатично ізолювати Москву", — сказав позаштатний радник президента України Ендрю Мак.

"Американська адміністрація підтримує Україну у війні проти російської агресії. Хоча в адміністрації іноді можуть помилятися, це стосується "Північного потоку-2". Та попри це вони підтримують Україну", — говорить директор Євразійської програми Атлантичної Ради, посол США в Україні (2003- 2006 рр.) Джон Гербст.

Важливий висновок з візиту Зеленського до Штатів — український лідер пообіцяв президентові США Джо Байдену розробити "План трансформації", який планують розглянути вже наступного засідання Комісії стратегічного партнерства з США.

Читайте також: "Все можливо" — Зеленський розповів про досягнення сучасної України американцям у Стенфорді

Нагадаємо, що у Білому домі 1 вересня відбулися перемовини президента США Джо Байдена з українським лідером Володимиром Зеленським. Також 1 вересня було оприлюднено Спільну заяву про стратегічне партнерство України та США. У ній ідеться, що обидві держави мають намір продовжувати залучати Росію до відповідальності за системні порушення, що тривають на тимчасово окупованих територіях України, та домагатися звільнення політв'язнів і заручників, яких утримують на цих територіях. Загалом спільна заява складається з п'яти пунктів.

Читайте також:Підсумки 2 вересня: фінальний день візиту Зеленського до США, ювілей української гривні та старт Koktebel Jazz Festival (ВІДЕО)

Прямий ефір