Візит Зеленського до США був хрестоматійним з погляду дипломатії, — Яременко (ВІДЕО)

Богдан Яременко. Скриншот видео: kanaldom.tv

Візит президента України Володимира Зеленського до США дав змогу україно-американському партнерству вийти на якісно новий рівень. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив народний депутат (фракція "Слуга народу"), член комітету ВР з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко.

"Є дуже позитивні результати. Виникає враження, що ми нарешті вийшли на досить зрілий рівень партнерства зі Сполученими Штатами Америки. Спільна заява про стратегічне партнерство дуже добре систематизувала все важливе, що ми маємо, й визначила певні віхи, як це повинно реалізовуватися. Що ми робитимемо для того, щоб спільні цінності стали спільними досягненнями", — акцентував Яременко.

Ідеться не лише про сектор оборони України, а й про найактуальніші питання українського та світового порядку денного: права людини, кліматичні зміни, енергобезпеку та боротьбу з корупцією, акцентував нардеп.

"Ми говоримо про абсолютно різні сфери — не лише життєво важливу для України сферу оборони. Ми говоримо також про ті питання, які є найбільш актуальними на світовому порядку денному: зміна клімату, енергетична безпека, права людини, боротьба з корупцією. Тобто все те, що важливо з погляду світової політики сьогодні, що важливо з погляду розвитку України. Це є складовою стратегічного партнерства України та США. І ми маємо сьогодні документ, який, можливо, зможемо використовувати впродовж багатьох років як критерій оцінки успішності україно-американських відносин", — пояснив Яременко.

На думку народного депутата, поїздка була підготовлена ​​ґрунтовно. Володимиру Зеленському вдалося провести низку зустрічей на найвищому рівні.

"З погляду дипломатії візит хрестоматійний. Він просто дуже вдало сформований, організований, продуманий. Крім офіційних зустрічей на найвищому рівні (чого не завжди під час робочих візитів лідерів України в США вдавалося домогтися), відбулися дуже важливі зустрічі з "капітанами" американського бізнесу, до того ж у тих сферах, які президент України ще у своїй передвиборній програмі визначив як найважливіші — наприклад, IT", — резюмував Яременко.

Нагадаємо, 1 вересня було оприлюднено Спільну заяву про стратегічне партнерство України та США. У ній ідеться, що обидві держави мають намір продовжувати залучати Росію до відповідальності за системні порушення, що тривають на тимчасово окупованих територіях України, та домагатися звільнення політв'язнів і заручників, яких утримують на цих територіях.

Загалом спільна заява складається з п'яти пунктів:

  • Безпека та оборона;
  • Демократія, правосуддя і права людини;
  • Енергетична безпека та клімат;
  • Економічне зростання і процвітання;
  • Протидія пандемії та гуманітарна допомога.

Читайте також: Діяти на упередження: оборонну угоду США й України та плани Кремля обговорюємо з Миколою Маломужем

Медіа-партнери
Прямий ефір