Украина наш дом

Віртуальна та реальна банківська карта: нюанси оформлення "вакцинальної тисячі" повідомили у Мінекономіці

Ілюстративний колаж: culturemeter.od.ua

Щоб скористатися "тисячею для вакцинованих", українці можуть згенерувати віртуальну банківську картку у застосунку "Дія", а також отримати реальну картку у банків-партнерів програми "єПідтримка". Про це сьогодні, 9 грудня, у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" повідомив директор департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки України Олександр Палазов.

Він нагадав, що ідеологія програми "єПідтримка" включає дві основні цілі. Перша — фінансова допомога найбільш уразливим категоріям бізнесу, що постраждали від карантинних обмежень. Друга — стимулювання населення до вакцинації.

"Тобто фінансова допомога надається підприємцям шляхом стимулювання попиту. Людина отримує безкоштовну послугу, а бізнес отримує гроші від держави", — пояснив Палазов.

Стосовно "вакцинальної тисячі" є кілька вимог до громадян.

"Громадянин має бути вакцинований. Це наявність "зеленого" сертифікату, повна вакцинація (дві дози), і він має бути повнолітнім, мати реєстрацію в "Дії" та "зелений" сертифікат має бути підтягнутий у додатку "Дія", — перелічив представник Мінекономіки

"Людина заходить у додаток, вибирає цю послугу, відкриває віртуальний рахунок у банку. Тобто її "Дія" переадресовує на банк-партнер, який підписав з "Дією" договір. Протягом короткого часу цей рахунок відкривається, і відбувається підтвердження. Після цього людині більше нічого не потрібно робити. Вона очікує повідомлення, що заявку прийнято, а потім, що гроші прийшли на її карту. І вона йде розраховуватися у зазначені компанії, види бізнесу, передбачені постановою Кабміну", — уточнив Палазов.

Він додав, що банківську картку можна відкрити у додатку "Дія" віртуально, а можна звернутися до банків, "і отримати цю картку заздалегідь".

"Також буде опція отримати тверду, тобто невіртуальну карту. Це вже залежатиме від банку, який пропонуватиме свої послуги", — уточнив Палазов.

Вже визначено перелік компаній, які беруть участь у "вакцинальної тисячі".

"Затверджено список MCC-кодів (MCC, Merchant Category Code). Це банківський інструмент, який прив'язується до термінала компанії, і він підтверджує, що компанія здійснює саме ту діяльність, до якої прив'язаний МСС-код. Наприклад, якщо це кінотеатр, то за цим кодом через POS-термінал можна перевірити — якщо він має такий код, значить, він здійснює свою діяльність з трансляції кінофільмів", — підсумував Палазов.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": "Нормандія", 1000 грн вакцинованим та загрози Білорусі

Більше інформації за програмою "єПідтримка" дивіться у спецтемі "1000 грн — вакцинованим".

Прямий ефір