Украина наш дом

Винзавод "Масандра" в окупованому Криму продали дочірній фірмі банку "Росія"

Фото Укринформ

У Криму окупаційна влада продала виноробний завод “Масандра” дочірній фірмі банку “Росія” – компанії “Південний проєкт”.

Про це повідомляє видання "Крим.Реалії", інформує UATV.

Аукціон відбувся сьогодні, 14 грудня. Заявки на участь приймали до 8 грудня.

Завод продали за 5,327 млрд рублів (2 млрд гривень або 73 млн доларів). Компанія “Естейт Груп”, яка була другим учасником торгів, запропонувала трохи меншу суму – 5,3 млрд рублів.

Компанія “Південний проєкт” зареєстрована у російському Санкт-Петербурзі і на 99,9% належить “Акціонерному банку “Росія”. Ця ж компанія купила завод ігристих вин “Новий Світ” у Судаку за 1,5 млрд рублів у грудні 2017 року.

Зазначається, що так званий “касир Путіна”, як його називають у ЗМІ, Юрій Ковальчук є основним акціонером та колишнім головою ради директорів банку “Росія”.

В МЗС України раніше висловили протест через так звану приватизацію заводу “Масандра”. У відомстві наголосили, що таким чином Російська Федерація порушує норми міжнародного гуманітарного права.

“Російська сторона вчергове порушує норми міжнародного гуманітарного права, згідно з яким не має допускатися державою-окупантом націоналізація чи подальша “приватизація” майна. Отже, будь-яке відчуження майна українського Державного концерну “Масандра” є злочином”, – наголосили в МЗС.

У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим раніше повідомляли, що вже передали у підконтрольну Україні прокуратуру Криму матеріали про незаконну “націоналізацію” держконцерну.

Відреагували на події і в Мінреінтеграції України. Очільник відомства Олексій Резніков раніше заявляв, що проти усіх, хто намагатиметься купити український завод, введуть санкції – як українські, так і міжнародні.

Прямий ефір