Украина наш дом

Військово-навчальна місія ЄС в Україні: чого навчатимуть ЗСУ

Українські захисники. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

У межах нової навчальної місії для Збройних сил України Євросоюз планує навчати українських офіцерів, снайперів, саперів та медиків. Міністри оборони країн-учасниць ЄС на неформальній зустрічі у Празі схвалили підготовку до створення тренувальної місії для українських військових, передає "Дом".

"Україна потребує нашої підтримки, і ми продовжимо її надавати. І я можу сказати, що всі держави-члени погодилися з цим. Однак поки що офіційне рішення не було ухвалено, оскільки зустріч міністрів у Празі була неформальним засіданням. Але було вирішено розпочати підготовку до місії, яка передбачає контакти з представниками України та визначення законодавчих параметрів місії", заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Військово-навчальна місія ЄС на території України планувалася ще до початку повномасштабної агресії Росії проти України. У нинішніх реаліях навчання триватиме у країнах Євросоюзу. Україна вже надала список тренувальних заходів на різних рівнях, яких потребують ЗСУ. Вони містять короткотривалі, середньотривалі та довготривалі тренування. Навчання сприятиме якнайшвидшій інтеграції України в НАТО, вважають експерти.

"Ця місія є реалізацією стратегічного плану, який був оголошений ще до війни, а саме — що українські війська переводяться на систему НАТО. Ідеться про підготовку, про озброєння, йдеться про все, що стосується військової справи, захисту країни. Все перекладається на стандарти НАТО. І навчання наших військових — це один із ключових аспектів інтеграції України в НАТО", сказав експерт з міжнародних питань Тарас Семенюк.

Що швидше розпочнуться навчання, то помітнішими будуть успіхи на фронті, вважають експерти. Адже до України надходить дедалі більше нового та важкого озброєння.

За даними Міноборони, українські військовослужбовці також проходять військову підготовку у Великій Британії, Франції, Німеччині, Італії, Литві, Польщі, Словаччині та Словенії. Окрім того, іноземні інструктори навчають українських військовослужбовців на території України.

За попередньою інформацією військових експертів, Євросоюз планує навчити 100 тисяч українських військових. У пріоритеті будуть військовослужбовці, які володіють англійською мовою, мають військовий досвід та особисті бойові якості.

Читайте також: Бойові дії в Україні можуть стати інтенсивнішими вже найближчого тижня, — Жданов

Прямий ефір