Військові навчання "Схід-2022" — сигнали та наслідки для Росії, Китаю, Японії, США (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Навчання "Схід-2022", яке триватиме від 1 до 7 вересня на семи полігонах Східного військового округу Росії, можуть призвести до нового витку напруженості у відносинах РФ та Японії. Річ у тому, що навчання пройдуть уздовж Курильських островів — спірної території Москви та Токіо, повідомляє "Дом".

Експерти впевнені, що не може не турбувати питання "Як вплинуть навчання "Схід-2022" на взаємини Японії з двома сусідніми країнами: Росією та Китаєм?". Японія — давній партнер США. І від початку повномасштабного вторгнення РФ до України Токіо наслідував світову тенденцію — ввів санкції щодо країни-агресорки. Що сприймається в Росії як недружній акт та підтримка НАТО, кажуть експерти.

"Сигнал "Схід-2022" — це передусім певний сигнал США, тому що і Росія, і Китай сьогодні саме США розглядають, якщо не як свого ворога, то дуже серйозного конкурента. Але це все відбувається у Тихому океані. З одного боку, там активно присутні США, з іншого боку — це важливий регіон, де є важливі азійські партнери США", — коментує експертка з питань Східної Азії Наталія Бутирська.

Навчання "Схід-2022", у яких візьмуть участь понад 50 тисяч військовослужбовців з різних країн, зокрема й Китаю, є сигналом для США та загрозою для Японії, на території якої перебуває 30 тисяч американського контингенту. І все це на тлі давніх територіальних суперечок. Йдеться про належність Курильських островів, що перешкоджає підписанню мирного договору між Москвою та Токіо. Раніше Японія вже зажадала від Кремля виключити Курили із зони навчань.

"Після того, як Міноборони РФ 26 липня оголосило про проведення навчань у районі, що включає чотири північні острови (Курила), ми по дипломатичних каналах висловили протест російській стороні, оскільки це не відповідає нашій позиції по цих островах. Також ми рішуче вимагали виключити з району проведення навчань чотири північні острови", — повідомив генеральний секретар японського кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно під час пресконференції.

За його словами, Японія реагуватиме "належним чином". Проте у Міноборони Росії від проведення навчань не відмовилися.

"На навчаннях будуть відпрацьовані різні варіанти дій міжвидових та коаліційних угруповань військ на користь забезпечення військової безпеки РФ та її союзників у зоні відповідальності Східного військового округу", — йдеться у повідомленні Міністерства оборони Росії.

Навчання "Схід-2022" важливе для Росії як сигнал, що вона все ще має союзників. Водночас вони не менш важливі і для Китаю, який уже протягом 40 років не має військового досвіду, розповідає експерт. І поява Пекіна в Тихому океані не може не лякати Токіо, адже вони також мають територіальну суперечку — острови Сенкаку.

"Цей союз із Китаєм — загроза серйозна. Їхні дії спільні військові, патрулювання за допомогою бомбардувальників регулярні, за допомогою кораблів — це загроза. Плюс Північна Корея, плюс Китай, і, відповідно, Японія зараз опинилася в ситуації, що їй дуже серйозно потрібно ставитися до того, як вибудовувати свою військову міць", — каже Бутирська.

Раніше японська газета повідомила, що влада Японії хоче прийняти на озброєння понад 1 тис. крилатих ракет великої дальності через китайську загрозу на Тайвані. Водночас Китай провів навчання в районі Тайваню, а після них заявив про проведення регулярних патрулів стратегічної авіації у Тайваню.

Читайте також: 50 військових баз РФ та 7 країн-членів НАТО: в Арктиці змінюється розстановка сил (ВІДЕО)

Прямий ефір