Війна, творчість і допомога ЗСУ: інтерв'ю зі співачкою ROXOLANA

Роксолана Сирота більш відома як ROXOLANA — українська авторка пісень, співачка, учасниця талант-шоу "Голос країни-9" та національного відбору на "Євробачення-2022".

ROXOLANA завітала до ефіру "Ранку Вдома" й розказала про роботу з першою леді, концерти для військових та благодійні проєкти.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Де та як тебе застала звістка про війну?

— Ми з командою їхали на концерт до Львова. Тобто дізналася я про це в потязі. Зранку вже весь поїзд гудів про це. Мене розбудили й сказали, що почалася повномасштабна війна.

Скажу чесно, я до останнього не вірила. Я за два дні до 24 лютого з усіма пересварилася, переконувала усіх, що у 2022-му році такого не може бути. Я дійсно не могла повірити у те, що є такі божевільні люди, які готові таке зробити.

— Ти весь час активно виступала з благодійними концертами по всій країні. З якою аудиторією зустрічалася твоя команда?

— Перший концерт був для діток-переселенців у Львові.

Потім ми почали їздити до наших військових. Це найбільш відповідальні концерти. Це не на передовій, адже туди не пускають, саме там виступає "Культурний десант" (підрозділ, у складі якого є артисти, він займається культурно-психологічним забезпеченням українських військових, — ред.). Якщо військові запрошують на концерт, то організовують все так, щоб це було максимально безпечно. Ми навіть ніколи не знаємо, куди їдемо.

Також ми виступаємо для діток. Нещодавно в "Охматдиті" давали концерт. Також ми виступали для сімей, які переїхали з Маріуполя і втратили свої домівки. Тобто це дуже різні аудиторії.

— Нещодавно ти повернулася з Польщі, де разом з іншими українськими зірками брала участь у концертах. Задля чого виступали?

— По-перше, я дуже вдячна іменитим артистам за те, що вони їздять Європою та світом і збирають кошти для України. Кожен з них збирає на якусь потребу.

Моя команда виступала у Польщі з Дімою Монатіком. Це був тур "Арт оборона", понад 50 концертів, три міста. Ще виступали з Вєркою Сердючкою, з нею також ми побували у трьох польських містах.

Звісно, це величезні концерти, де збирається багато українців. Це такий неймовірний дух єднання. Приємно, що на таких концертах збирають кошти на потреби України. Хтось донатить на військових, хтось — на гуманітарні цілі.

— А багато іноземців відвідують ці концерти, чи переважно українці приходять?

— І українці, і іноземці є. На Сердючці після концерту підійшла пара, яка зізналась, що вони нічого не розуміють. Вони англомовні. Але їм сподобалось.

— Нещодавно ти переписала свою пісню I'm Gone. Чому ти вирішила переробити її?

— Цю пісню я написала ще в березні. Тоді я зрозуміла, що мені хочеться писати мотиваційний контент, який буде заряджати людей. Я пообіцяла собі, що не писатиму сумних пісень. Тоді, у березні, в соцмережах я весь час бачила пости з кількістю діток, яких забрала ця війна. І мене це просто роздирало. Так з'явилася пісня I'm Gone.

— Далі хотілося поговорити про пісню Кузьми Скрябіна "Люди як кораблі". Відео потужне. Як прийшла ідея залучити до зйомок замість акторів — простих людей?

— Я не знаю. Це все було настільки нативно, це не було сплановано, але вийшло класно.

Це історія про те, що хтось з нас — корабель, а хтось — маленький човник, хтось — великий лайнер. Кожен кудись пливе і в кожного якийсь маршрут. Звісно, що ми, як кораблі, пливемо до берега перемоги, але у кожного є своя історія. І кожен у нас, в Україні зараз, є героєм.

Цікаво, що у кліпі є й професійні актори, які зараз проходять також якусь трансформацію. Багато акторів стали волонтерами, наприклад. Тому ми вирішили розповісти більше про наших таких героїв і їх історії.

— Ти ще активно допомагаєш нашій першій леді Олені Зеленській з дітками, особливо інклюзивними. Що це за проєкти?

— Наша команда тему інклюзивності почала розвивати ще до війни. Торік ми презентували відеороботу "Говори". Ми зачепили цю тему у музиному аспекті, навіть на "Євробачення" робили відео з жестовою мовою, це була інклюзивна версія.

І потім офіс пані Олени до нас звернувся, щоб ми зробили спільний проєкт. Так до 23 вересня, до Міжнародного дня жестових мов, ми створили проєкт про те, що насправді багато українців, які спілкуються жестовою мовою, виїхали за кордон. І їм набагато складніше, аніж іншим. Усім, звісно, складно, але... Тож ми закликали людей вивчати елементарні фрази жестовою мовою, щоб полегшити життя наших громадян.

І ще також був проєкт до Дня ментального здоров'я. Мені дуже приємно, що перша леді почала нас залучати до таких проєктів. Вони дуже важливі. От, наприклад, в одному з проєктів ми намагались навчити наших дітей переживати тривогу, панічні атаки. Говорити про це, правильно це переживати.

Читайте також:

Медіа-партнери
Прямий ефір